Օգոստոսի 11-ին, 30-րդ Օլիմպիական խաղերի 15-րդ օրը 32 տիտղոսներից վեցը նվաճեց Ռուսաստանը, երեքական` ԱՄՆ-ն ու Մեծ Բրիտանիան, երկուական` Ուկրաինան ու Ադրբեջանը: Մեկական ոսկե մեդալ նվաճեցին Ջամայկան, Չինաստանը, Բրազիլիան, Ֆրանսիան, Իտալիան, Իսպանիան, Ճապոնիան, Կուբան, Գերմանիան, Մեքսիկան, Ուզբեկստանը, Տրինիդադ եւ Տոբագոն, Սերբիան, Չեխիան, Նորվեգիան եւ Նոր Զելանդիան:
30-րդ Օլիմպիական խաղեր
15-րդ օր
Տղամարդիկ, +80 կգ քաշային կարգ
1. Կարլո Մոլֆետա (Իտալիա)
2. Անտոնի Օբամե (Գաբոն)
3. Ռոբելիս Դեսպանյե (Կուբա)
3. Սյաո Բո Լյու (Չինաստան)
1. Օլեքսանդր Ուսիկ (Ուկրաինա)
2. Կլեմենտե Ռուսո (Իտալիա)
3. Տերվել Պուլեւ (Բուլղարիա)
3. Թեյմուր Մամադով (Ադրբեջան)
1. ԱՄՆ
2. Ֆրանսիա
3. Ավստրալիա
1. Միլիցա Մանդիչ (Սերբիա)
2. Ան-Քարոլին Գրաֆե (Ֆրանսիա)
3. Անաստասիա Բարիշնիկովա (Ռուսաստան)
3. Մարիա դել Ռոսարիո Էսպինոզա (Մեքսիկա)
1. Ռիոտա Մուրատա (Ճապոնիա)
2. Էսկիվա Ֆալկան Ֆլորենտինու (Բրազիլիա)
3. Էնթոնի Օգոգո (Մեծ Բրիտանիա)
3. Աբոս Աթոեւ (Ուզբեկստան)
1. Ռոնյել Իգլեսիաս Սոտոլոնգո (Կուբա)
2. Դենիս Բերինչիկ (Ուկրաինա)
3 Վինչենցո Մանգիակապրե (Իտալիա)
3 Մունխ Էրդենե Ուրանչիմեգ (Մոնղոլիա)
1. Շիմին Զոու (Չինաստան)
2. Կաեո Պոնգպրայուն (Թաիլանդ)
3.Դավիթ Հայրապետյան (Ռուսաստան)
4. Փեդի Բարնես (Իռլանդիա)
1. Լյուկ Քեմփբել (Մեծ Բրիտանիա)
2. Ջոն Ջո Նեւին (Իռլանդիա)
3. Լազարո Ալվարես Էստրադա (Կուբա)
3. Սատոշի Շիմիցու (Ճապոնիա)
1. Նորվեգիա
2. Չեռնոգորիա
3. Իսպանիա
1. Դեւիդ Բոուդիա (ԱՄՆ)՝ 568.65 միավոր
2. Բո Քիու (Չինաստան)՝ 566.85
3. Թոմաս Դեյլի (Մեծ Բրիտանիա)՝ 556.95
1. Գերմանիա
2. Հոլանդիա
3. Ավստրալիա
Աթլետիկա, 4х100 մետր փոխանցումավազք
1. Ջամայկա՝ 36.84 (աշխարհի ռեկորդ)
2. ԱՄՆ՝ 37.04
3. Տրինիդադ եւ Տոբագո՝ 38.12
1. Արթուր Թայմազով (Ուզբեկստան)
2. Դավիթ Մոզդմանաշվիլի (Վրաստան)
3. Կոմեիլ Հասեմի (Իրան)
3. Բիլյալ Մախով (Ռուսաստան)
1. Շարիֆ Շարիֆով (Ադրբեջան)
2. Հայմե Յուսեպտա Էսպինալ (Պուերտո Ռիկո)
3. Դաթո Մարսագիշվիլի (Վրաստան)
3. Էսհան Լաշեր Լաշղարի (Իրան)
1. Թողրուլ Ասգարով (Ադրբեջան)
2. Բեսիկ Կուդուխով (Ռուսաստան)
3. Սթիվ Քոուլման (ԱՄՆ)
3. Յոգեշվար Դուտ (Հնդկաստան)
1. Աննա Չիչերովա (Ռուսաստան)՝ 2.05 մետր
2. Բրիջետա Բարետ (ԱՄՆ)՝ 2.03
3. Սվետլանա Շկոլինա (Ռուսաստան)՝ 2.03
1.Մարիա Սավինովա (Ռուսաստան)՝ 1:56.19
2. Կաստեր Սեմենյա (Հարավային Աֆրիկա)՝ 1:57.23
3. Եկատերինա Պոիստոգովա (Ռուսաստան)՝ 1:57.53
Աթլետիկա, 4х400 մետր փոխանցումավազք
1. ԱՄՆ՝ 3:16.87
2. Ռուսաստան՝ 3:20.23
3. Ջամայկա` 3:20.95
1.Մոհամեդ Ֆարահ (Մեծ Բրիտանիա)՝ 13:41.66
2. Դեյեն Գեբրեմեսկել (Եթովպիա)՝ 13:41.98
3. Թոմաս Պկեմեյ Լոնգոսիվա (Քենիա)՝ 13:42.36
1. Քեշորն Ուոլքոթ (Տրինիդադ եւ Տոբագո)՝ 84.58
2. Ալեքսանդր Պյատնիցա (Ուկրաինա)՝ 84.51
3. Անտի Ռուուսկանեն (Ֆինլանդիա)՝ 84.12
1. Ելենա Լաշմանովա (Ռուսաստան) 1.25,02 (համաշխարհային նվաճում)
2. Օլգա Կանիսկինա (Ռուսաստան)՝ 1.25,09
3. Ցեյան Շենցզեն (Չինաստան)՝ 1.25,16
1. Սերգեյ Կիրդյապկին (Ռուսաստան) - 3:35.59 (օլիմպիական ռեկորդ)
2. Ժարեդ Տալենտ (Ավստրալիա) - 3:36.53
3. Սի Տյանֆեն (Չինաստան) - 3:37.16
1. Բրազիլիա
2. ԱՄՆ
3. Ճապոնիա
1. Դավիդ Սվոբոդա (Չեխիա)՝ 5928
2. Ցաո Չժունժուն (Չինաստան)՝ 5904
3. Ադամ Մարոշի (Հունգարիա)՝ 5836
Առագաստանավային սպորտ, «Էլիոթ 6 մ» դաս
1. Իսպանիա
2. Ավստրալիա
3. Ֆինլանդիա
1. Մեքսիկա
2. Բրազիլիա
3. Հարավային Կորեա
Գեղարվեստական մարմնամարզություն
1. Եվգենյա Կանաեւա (Ռուսաստան)՝ 116.900
2. Դարյա Դմիտրիեւա (Ռուսաստան)՝ 114.500
3. Լյուբով Չերկաշինա (Բելառուս)՝ 111.700
1. Ժյուլի Բրեսե (Ֆրանսիա)՝ 1:30:52
2. Սաբինա Սպիտց (Գերմանիա)՝ 1:31:54
3. Ջորջիա Գոուլդ (ԱՄՆ)՝ 1:32:00
1. Յուրի Պոստրիգայ / Ալեքսանդր Դյադենկո (Ռուսաստան) - 33.507
2. Ռոման Պետրուշենկո / Վադիմ Մեխաեւ (Բելառուս) - 34.266
3. Լիամ Հիտ / Ջոն Սկոֆիլդ (Մեծ Բրիտանիա) - 34.421
1. Լիզա Կարինգթոն (Նոր Զելանդիա) - 44,638
2. Ինա Օսիպենկո Ռադոմսկայա (Ուկրաինա) - 45,053
3. Նատաշա Դեւիչ Յանիչ (Հունգարիա) - 45,128
1. Յուրի Չեբան (Ուկրաինա) - 42,291
2. Եվգենի Շուկլին (Լիտվա) - 42,792
3. Իվան Շտալ (Ռուսաստան) - 42,853
1. Էդ Մաքքիվեր (Մեծ Բրիտտանիա) - 36,246
2. Սաուլ Կրավիոտո Ռիվերո (Իսպանիա) 36,540
3. Մարկ դե Յոնգ (Կանադա) 36,657
Հետևեք NEWS.am SPORT-ին Facebook-ում, Twitter և Telegram-ում