Լոնդոն-2012. 15-րդ օրվա բոլոր տիտղոսակիրները

03:49   12 օգոստոսի, 2012

Օգոստոսի 11-ին, 30-րդ Օլիմպիական խաղերի 15-րդ օրը 32 տիտղոսներից վեցը նվաճեց Ռուսաստանը, երեքական` ԱՄՆ-ն ու Մեծ Բրիտանիան, երկուական` Ուկրաինան ու Ադրբեջանը: Մեկական ոսկե մեդալ նվաճեցին Ջամայկան, Չինաստանը, Բրազիլիան, Ֆրանսիան, Իտալիան, Իսպանիան, Ճապոնիան, Կուբան, Գերմանիան, Մեքսիկան, Ուզբեկստանը, Տրինիդադ եւ Տոբագոն, Սերբիան, Չեխիան, Նորվեգիան եւ Նոր Զելանդիան:

30-րդ Օլիմպիական խաղեր

15-րդ օր 

Թաեքվոնդո

Տղամարդիկ, +80 կգ քաշային կարգ

1. Կարլո Մոլֆետա (Իտալիա)

2. Անտոնի Օբամե (Գաբոն)

3. Ռոբելիս Դեսպանյե (Կուբա)

3. Սյաո Բո Լյու (Չինաստան)

Բռնցքամարտ

91 կգ քաշային կարգ

1. Օլեքսանդր Ուսիկ (Ուկրաինա)

2. Կլեմենտե Ռուսո (Իտալիա)

3. Տերվել Պուլեւ (Բուլղարիա)

3. Թեյմուր Մամադով (Ադրբեջան)

Բասկետբոլ

Կանայք

1. ԱՄՆ

2. Ֆրանսիա

3. Ավստրալիա

Թաեքվոնդո

Կանայք, +67 կգ քաշային կարգ

1. Միլիցա Մանդիչ (Սերբիա)

2. Ան-Քարոլին Գրաֆե (Ֆրանսիա)

3. Անաստասիա Բարիշնիկովա (Ռուսաստան)

3. Մարիա դել Ռոսարիո Էսպինոզա (Մեքսիկա)

Բռնցքամարտ

75 կգ քաշային կարգ

1. Ռիոտա Մուրատա (Ճապոնիա)

2. Էսկիվա Ֆալկան Ֆլորենտինու (Բրազիլիա)

3. Էնթոնի Օգոգո (Մեծ Բրիտանիա)

3. Աբոս Աթոեւ (Ուզբեկստան)

Բռնցքամարտ

64 կգ քաշային կարգ

1. Ռոնյել Իգլեսիաս Սոտոլոնգո (Կուբա)

2. Դենիս Բերինչիկ (Ուկրաինա)

3 Վինչենցո Մանգիակապրե (Իտալիա)

3 Մունխ Էրդենե Ուրանչիմեգ (Մոնղոլիա)

Բռցնքամարտ

49 կգ քաշային կարգ

1. Շիմին Զոու (Չինաստան)

2. Կաեո Պոնգպրայուն (Թաիլանդ)

3.Դավիթ Հայրապետյան (Ռուսաստան)

4. Փեդի Բարնես (Իռլանդիա)

Բռնցքամարտ

56 կգ քաշային կարգ

1. Լյուկ Քեմփբել (Մեծ Բրիտանիա)

2. Ջոն Ջո Նեւին (Իռլանդիա)

3. Լազարո Ալվարես Էստրադա (Կուբա)

3. Սատոշի Շիմիցու (Ճապոնիա)

Հանդբոլ

Կանայք

1. Նորվեգիա

2. Չեռնոգորիա

3. Իսպանիա

Ջրացատկ, 10 մետր աշտարակ

Տղամարդիկ

1. Դեւիդ Բոուդիա (ԱՄՆ)՝ 568.65 միավոր

2. Բո Քիու (Չինաստան)՝ 566.85

3. Թոմաս Դեյլի (Մեծ Բրիտանիա)՝ 556.95

Մականախաղ

Տղամարդիկ

1. Գերմանիա

2. Հոլանդիա

3. Ավստրալիա

Աթլետիկա, 4х100 մետր փոխանցումավազք

Տղամարդիկ

1. Ջամայկա՝ 36.84 (աշխարհի ռեկորդ)

2. ԱՄՆ՝ 37.04

3. Տրինիդադ եւ Տոբագո՝ 38.12

Ազատ ոճի ըմբշամարտ, 120 կգ

1. Արթուր Թայմազով (Ուզբեկստան)

2. Դավիթ Մոզդմանաշվիլի (Վրաստան)

3. Կոմեիլ Հասեմի (Իրան)

3. Բիլյալ Մախով (Ռուսաստան)

Ազատ ոճի ըմբշամարտ

Տղամարդիկ, 84 կգ քաշային կարգ

1. Շարիֆ Շարիֆով (Ադրբեջան)

2. Հայմե Յուսեպտա Էսպինալ (Պուերտո Ռիկո)

3. Դաթո Մարսագիշվիլի (Վրաստան)

3. Էսհան Լաշեր Լաշղարի (Իրան)

Ազատ ոճի ըմբշամարտ

Տղամարդիկ, 60 կգ քաշային կարգ

1. Թողրուլ Ասգարով (Ադրբեջան)

2. Բեսիկ Կուդուխով (Ռուսաստան)

3. Սթիվ Քոուլման (ԱՄՆ)

3. Յոգեշվար Դուտ (Հնդկաստան)

Աթլետիկա, ձողացատկ

Կանայք

1. Աննա Չիչերովա (Ռուսաստան)՝ 2.05 մետր             

2. Բրիջետա Բարետ (ԱՄՆ)՝ 2.03        

3. Սվետլանա Շկոլինա (Ռուսաստան)՝ 2.03       

Աթլետիկա, 800 մետր վազք

Կանայք

1.Մարիա Սավինովա (Ռուսաստան)՝ 1:56.19

2. Կաստեր Սեմենյա (Հարավային Աֆրիկա)՝ 1:57.23

3. Եկատերինա Պոիստոգովա (Ռուսաստան)՝ 1:57.53

Աթլետիկա, 4х400 մետր փոխանցումավազք

Կանայք

1. ԱՄՆ՝ 3:16.87

2. Ռուսաստան՝ 3:20.23

3. Ջամայկա` 3:20.95

Աթլետիկա, 5000 մետր վազք

Տղամարդիկ

1.Մոհամեդ Ֆարահ (Մեծ Բրիտանիա)՝ 13:41.66

2. Դեյեն Գեբրեմեսկել (Եթովպիա)՝ 13:41.98

3. Թոմաս Պկեմեյ Լոնգոսիվա (Քենիա)՝ 13:42.36

Աթլետիկա, նիզակի նետում

Տղամարդիկ

1. Քեշորն Ուոլքոթ (Տրինիդադ եւ Տոբագո)՝ 84.58

2. Ալեքսանդր Պյատնիցա (Ուկրաինա)՝ 84.51

3. Անտի Ռուուսկանեն (Ֆինլանդիա)՝ 84.12

Մարզական քայլ, 20 կմ

Կանայք

1. Ելենա Լաշմանովա (Ռուսաստան) 1.25,02 (համաշխարհային նվաճում)

2. Օլգա Կանիսկինա (Ռուսաստան)՝ 1.25,09

3. Ցեյան Շենցզեն (Չինաստան)՝ 1.25,16

Աթլետիկա, տղամարդիկ

Մարզական քայլք, 50 կմ

1. Սերգեյ Կիրդյապկին (Ռուսաստան) - 3:35.59 (օլիմպիական ռեկորդ)

2. Ժարեդ Տալենտ (Ավստրալիա) - 3:36.53

3. Սի Տյանֆեն (Չինաստան) - 3:37.16

Վոլեյբոլ

Կանայք

1. Բրազիլիա

2. ԱՄՆ

3. Ճապոնիա

Ժամանակակից հնգամարտ

1. Դավիդ Սվոբոդա (Չեխիա)՝ 5928

2. Ցաո Չժունժուն (Չինաստան)՝ 5904

3. Ադամ Մարոշի (Հունգարիա)՝ 5836

Առագաստանավային սպորտ, «Էլիոթ 6 մ» դաս

Կանայք

1. Իսպանիա

2. Ավստրալիա

3. Ֆինլանդիա

Ֆուտբոլ, տղամարդիկ

1. Մեքսիկա

2. Բրազիլիա

3. Հարավային Կորեա

Գեղարվեստական մարմնամարզություն

Անհատական բազմամարտ

1. Եվգենյա Կանաեւա (Ռուսաստան)՝ 116.900

2. Դարյա Դմիտրիեւա (Ռուսաստան)՝ 114.500

3. Լյուբով Չերկաշինա (Բելառուս)՝ 111.700

Լեռնային հեծանիվ, կրոս-քանթրի

1. Ժյուլի Բրեսե (Ֆրանսիա)՝ 1:30:52    

2. Սաբինա Սպիտց (Գերմանիա)՝ 1:31:54 

3. Ջորջիա Գոուլդ (ԱՄՆ)՝ 1:32:00

Թիավարություն, տղամարդիկ

Երկտեղանի բայդարկա, 200 մետր

1. Յուրի Պոստրիգայ / Ալեքսանդր Դյադենկո (Ռուսաստան) - 33.507

2. Ռոման Պետրուշենկո / Վադիմ Մեխաեւ (Բելառուս) - 34.266  

3. Լիամ Հիտ / Ջոն Սկոֆիլդ (Մեծ Բրիտանիա) - 34.421

Թիավարություն, կանայք

Մեկտեղանի բայդարկա, 200 մետր

1. Լիզա Կարինգթոն (Նոր Զելանդիա) - 44,638

2. Ինա Օսիպենկո Ռադոմսկայա (Ուկրաինա) - 45,053 

3. Նատաշա Դեւիչ Յանիչ (Հունգարիա) - 45,128

Թիավարություն, տղամարդիկ

Մեկտեղանի կանոե, 200 մետր

1. Յուրի Չեբան (Ուկրաինա) - 42,291

2. Եվգենի Շուկլին (Լիտվա) - 42,792

3. Իվան Շտալ (Ռուսաստան) - 42,853

Թիավարություն, տղամարդիկ

Մեկտեղանի բայդարկա, 200 մետր

1. Էդ Մաքքիվեր (Մեծ Բրիտտանիա) - 36,246

2. Սաուլ Կրավիոտո Ռիվերո (Իսպանիա) 36,540

3. Մարկ դե Յոնգ (Կանադա) 36,657



© 2019 NEWS.am - Sport

Սույն կայքում տեղ գտած լրատվական հրապարակումների հեղինակային իրավունքը պատկանում է բացառապես NEWS.am լրատվական-վերլուծական գործակալությանը։Սույն կայքի բոլոր լրատվական հրապարակումները անհատական օգտագործման համար են։ Տեղեկատվություն տարածող այլ միջոցներում սույն կայքի հրապարակումների (մասնակի կամ ամբողջական) վերահրապարկման համար անհրաժեշտ է NEWS.am լրատվական-վերլուծական գործակալության գրավոր թույլտվությունը։Խախտում թույլ տված անձինք կենթարկվեն պատասխանատվության օրենքով սահմանված կարգով։