12:38  ,  16 հոկտեմբերի, 2013
Հանդիպման սկզբնամասում Հայաստանի հավաքականը մեծ ճնշում էր գործադրում, ինչի արդյունքում հաճախակի էինք սխալվում եւ գոլ բաց թողեցինք, հայտարարել է «Լացիոյի» եւ Իտալիայի հավաքականի դարպասապահ Ֆեդերիկո Մարկետին՝ խոսելով 2014թ. աշխարհի առաջնության ընտրական վերջին՝ Հայաստանի հավաքականի հետ խաղի մասին՝ 2։2։
«Չհաջողվեց ցուցադրել մեր խաղը։ Ամոթ է, որ չկարողացանք հաղթել, քանի որ շատ գոլային պահեր ստեղծեցինք, հատկապես՝ երկրորդ խաղակեսում։ Ոչ ոքին չի գոհացնում մեզ։ Հայաստանի հավաքականի հետ հանդիպման մեկնարկային 20 րոպեն ցույց տվեց, որ պետք է բարելավենք մեր խաղը։ Երկրորդ խաղակեսում ավելի լավ էինք գործում»,-  Մարկետիի խոսքը մեջբերում է Football Italia-ն։
Հիշեցնենք, որ Մարկետին Իտալիայի հավաքականի մեկնարկային կազմում փոխարինում էր Թուրինի «Յուվենտուսի» դարպասապահ Ջանլուիջի Բուֆոնին։

12:38  ,  16 октября, 2013
После матча последнего тура отборочного турнира чемпионата мира 2014-го года Италия – Армения (2:2) голкипер «Лацио» и сборной Италии Федерико Маркетти отметил, что ничейный результат не удовлетворил итальянцев.
«В начале матча Армения оказывала большое давление на нашу защиту, в результате чего мы часто ошибались и пропустили. Нам не удавалось сыграть в нашу игру.
Стыдно, что не смогли вырвать победу, несмотря на то, что создали много моментов во втором тайме. Ничейный результат не удовлетворяет нас.
Первые 20 минут матча против Армении показали, что нам еще нужно улучшить свою игру. Во втором тайме мы сыграли лучше»,- приводит слова Маркетти Football Italia.