15:18  ,  26 հունվարի, 2024
Գերմանացի Յուրգեն Կլոպը մրցաշրջանի ավարտից հետո կհեռանա «Լիվերպուլի» գլխավոր մարզիչի պաշտոնից, հաղորդում է անգլիական ակումբի մամուլի ծառայությունը։
«Հասկանում եմ, որ շատերի համար այս նորությունը շոկ է, երբ առաջին անգամ եք լսում, բայց ակնհայտ է, որ կարող եմ փորձել բացատրել որոշումս։
Ես սիրում եմ բացարձակ ամեն ինչ այս ակումբում, քաղաքում, սիրում եմ ակումբի բոլոր երկրպագուներին, սիրում թիմը, աշխատակիցներին, սիրում եմ ամեն ինչ այստեղ։ Բայց եթե ընդունում եմ այս որոշումը, նշանակում է՝ ես համոզված եմ, որ սա այն որոշումն է, որը պետքը ընդունեմ։
Ես չունեմ էներգիա։ Հիմա ես խնդիրներ չունեմ, բայց ակնհայտ է, որ ես գիտեի՝ վաղ թե ուշ ստիպված եմ լինելու հայտարարել այս մասին։ Ես գիտեմ, որ չեմ կարող կատարել այս աշխատանքը նորից ու նորից։
Այսքան տարիներից հետո ես պետք է ձեզ ասեմ միայն ճշմարտությունը, և սա է ճշմարտությունը»,- Կլոպի խոսքը մեջբերում է ակումբի կայքը։
56-ամյա մասնագետը «Լիվերպուլը» գլխավորում է 2015թ․ հոկտեմբերի 8-ից։ Այս ընթացքում թիմը նվաճել է  Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի չեմպիոնի, գավաթակրի, սուպերգավաթակրի, Անգլիական լիգայի գավաթակրի,  Չեմպիոնների լիգայի, աշխարհի ակումբային առաջնության, Եվրոպայի սուպերգավաթի տիտղոսները։

15:18  ,  26 января, 2024
Немецкий специалист Юрген Клопп покинет «Ливерпуль» по окончании текущего сезона, сообщает пресс-служба английского клуба.
«Я понимаю, что для многих это шок. Я люблю все в этом клубе, в городе, люблю всех болельщиков клуба, люблю команду, сотрудников. Но если я принимаю это решение, значит, что я убежден, что это именно то решение, которое я должен принять.
У меня нет энергии. Я знал, что рано или поздно мне придется об этом объявить. Я знаю, что не могу выполнять эту работу снова и снова. Это правда», - приводит слова Клоппа официальный сайт клуба.
56-летний специалист возглавляет «Ливерпуль» с 8-го октября 2015-го года. За это время команда стала чемпионом Англии, обладателем Кубка, Суперкубка страны, Кубка английской лиги, выиграла Лигу чемпионов, клубный чемпионат мира, Суперкубок Европы.