18:30  ,  14 օգոստոսի, 2012
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը օգոստոսի 15-ին կպարգեւատրի երկրի օլիմպիական թիմի մարզիկներին եւ մազիչներին։
Հանդիսավոր արարողությունը տեղի կունենա Կրեմլի Մեծ պալատի Ալեքսանդրյան դահլիճում։ Օլիմպիական չեմպիոնները կպարգեւատրվեն «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» շքանշանով։
Ընդունելությանը հրավիրված է 170 մարդ՝ 82 մարզիկ, մարզչական կազմը եւ մարզական ֆեդերացիաների ղեկավարները, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»։
Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանը Լոնդոնի 30-րդ Օլիմպիական խաղերում նվաճեց 23 ոսկե, 26 արծաթե եւ 33 բրոնզե մեդալ՝ ոչ պաշտոնական թիմային հաշվարկում գրավելով չորրորդ տեղը։

18:30  ,  14 августа, 2012
Торжественная церемония наград пройдет в Александровском зале Большого Кремлевского дворца. Спортсмены, которые завоевали золотые медали на 30-х летних Олимпийских играх в Лондоне, будут удостоены орденов «За заслуги перед отечеством», «Почета» и «Дружбы».
В мероприятии будут участвовать  более 170 человек: 82 спортсмена, тренерский состав и руководители спортивных федераций, сообщает РИА Новости.
Напомним, что российская делегация на Олимпийских играх заняла в общекомандном медальном зачете 4-е место после команд Китая, США и Великобритании. В активе у российских спортсменов 83 медали: 24 золотых, 26 серебряных и 33 бронзовые.