Օգոստոսի 10, 30-րդ Օլիմպիական խաղերի 14-րդ օրը 17 ոսկե մեդալներից երեքը նվաճեց Ռուսաստանը, երկուսը` ԱՄՆ-ն, մեկական` Ավստրալիան, Նոր Զելանդիան, Թունիսը, Լատվիան, Կոլումբիան, Եթովպիան, Թուրքիան, Բահամյան կղզիները, Հոլանդիան, Ֆրանսիան, Հարավային Կորեան եւ Արգենտինան:
30-րդ Օլիմպիական խաղեր
14-րդ օր
1. Սեբաստիան Էդուարդո Կրիսմանիչ (Արգենտինա)
2. Նիկոլաս Գարսիա Էմե (Իսպանիա)
3. Լատալո Մուհամադ (Մեծ Բրիտանիա)
3. Մաուրո Սարմիենտո (Իտալիա)
1. Հվան Կյուն-Սոն (Հարավային Կորեա)
2. Նուր Թաթար (Թուրքիա)
3. Պեյջ Մաքֆերսոն (ԱՄՆ)
3. Հելենա Ֆրոմ (Գերմանիա)
1. Ռենո Լավիենյե (Ֆրանսիա)` 5.97 մետր
2. Բյորն Օտտո (Գերմանիա)` 5.91
3. Ռաֆայել Հոլցդեպե (Գերմանիա)` 5.91
1. Հոլանդիա
2. Արգենտինա
3. Մեծ Բրիտանիա
Տղամարդիկ, 4х400 մետր փոխանցումավազք
1. Բահամյան Կղզիներ - 2:56.72
2. ԱՄՆ - 2:57.05
3. Տրինիդադ եւ Տոբագո - 2:59.40
1. Ասլի Ջաքիր Ալփթեքին (Թուրքիա)` 4:10.23
2. Գամզե Բուլութ (Թուրքիա) ` 4:10.40
3. Մարիամ Յուսուֆ Ջամալ (Բահրեյն)` 4:10.74
1. Տատյանա Լիսենկո (Ռուսաստան)` 78.18 մետր (օլիմպիական ռեկորդ)
2. Անիտա Վլոդարչիկ (Լեհաստան)` 77.60
3. Չժան Վենսյու (Չինաստան)` 76.34
Աթլետիկա, 4х100 մետր փոխանցումավազք
1. ԱՄՆ` 40.82 (աշխարհի ռեկորդ)
2. Ջամայկա` 41.41
3. Ուկրաինա` 42.04
1. Մեսերետ Դեֆար (Եթովպիա)` 15:04.25
2. Վիվիան Ջեփքեմոյ Չերույոտ (Քենիա)` 15:04.73
3. Տիրունեշ Դիբաբա (Եթովպիա)` 15:05.15
1. Ջորդան Էռնեստ Բարոուս (ԱՄՆ)
2. Սադեգ Սայեդ Գուդարզի (Իրան)
3. Սոսլան Տիգիեւ (Ուզբեկստան)
3. Դենիս Ցարգուշ (Ռուսաստան)
1. Ջեմալ Օտարսուլտանովը (Ռուսաստան)
2. Վլադիմիր Խինչեգաշվիլի (Վրաստան)
3. Կյոնգ Իլ Յոնգ (Հյուսիսային Կորեա)
4. Սինիջի Յումոտո (Ճապոնիա)
Հեծանվասպրոտ, BMX – լեռնային հեծանիվ
Տղամարդիկ
1. Մարիս Շտրոմբերգս (Լատվիա)՝ 37.576
2. Սեմ Վիլոբի (Ավստրալիա)՝ 37.929
3. Կարլոս Մարիո Օքենդո Սաբալա (Կոլումբիա)՝ 38.251
1. Մարիաննա Պախոն (Կոլումբիա)՝ 37.706
2. Սառա Ուոքեր (Նոր Զելանդիա)՝ 38.133
3. Լաուրա Սմյուլդերս (Հոլանդիա)՝ 38.231
Գեղալող, թիմային
1. Ռուսաստան՝ 197.030 (98.100 + 98.930)
2. Չինաստան՝ 194.010 (97.000 + 97.010)
3. Իսպանիա՝ 193.120 (96.200 + 96.920)
1.Ուսամա Մելուլի (Թունիս)՝ 1:49:55.1
2. Թոմաս Լուրց (Գերմանիա)՝ 1:49:58.5(+3.4)
3. Ռիչարդ Վայնբերգեր (Կանադա)՝ 1:50:00.3(+5.2)
1. Ջո Ալեքս / Օլիվյա Պոուրի (Նոր Զելանդիա)` 35
2. Սասկիա Կլարկ / Հենան Միլս (Մեծ Բրիտանիա)` 51
3. Լիզա Վերստերհոֆ / Լոբկե Բերկուտ (Հոլանդիա)` 64
1. Մեթյու Բելչեր / Մալկոլմ Պեյջ (Ավստրալիա)` 22
2. Լյուկ Պատենս / Ստյուարտ Բետխել (Մեծ Բրիտանիա)` 30
3. Լուկաս Կալաբրեսե / Խուան դե լա Ֆուենտե (Արգենտինա)` 63
Հետևեք NEWS.am SPORT-ին Facebook-ում, Twitter և Telegram-ում