04:22  +04,  8 օգոստոսի, 2012

Լոնդոն-2012. 11-րդ օրվա բոլոր տիտղոսակիրները

Օգոստոսի 7-ին, 30-րդ Օլիմպիական խաղերի 11-րդ օրը վիճարկված 21 տիտղոսներից երեքական նվաճեցին Ռուսաստանը, Չինաստանը եւ Մեծ Բրիտանիան: Երկուական ոսկե մեդալ նվաճեցին Իրանը, Հոլանդիան եւ Ավստրալիան, մեկական` ԱՄՆ-ն, Գերմանիան, Ալժիրը եւ Հարավային Կորեան:

Հայաստանը նվաճեց մեկ բրոնզե մեդալ: Հունահռոմեական ըմբշամարտում 96 կգ քաշային Արթուր Ալեքսանյանը գրավեց երրորդ տեղը:

30-րդ Օլիմպիական խաղեր

11-րդ օր

Օգոստոսի 7

Մեդալների 21 հավաքածու

Աթլետիկա, սկավառակի նետում, տղամարդիկ

1. Ռոբերտ Հարտինգ (Գերմանիա) - 68.27 մետր  

2. Էհսան Հադիդի (Իրան) - 68.18         

3. Գերդ Կանտեր (Էստոնիա) - 68.03      

Աթլետիկա, բարձրացատկ, տղամարդիկ

1. Իվան Ուխով (Ռուսաստան)` 2.38 մետր

2. Էրիկ Կայնարդ (ԱՄՆ)` 2.33

3. Դերեկ Դուրան (Կանադա)` 2.29

3. Մատուզ Էսա Բարշիմը (Քաթար)` 2.29

3. Ռոբերտ Գրաբարզ (Մեծ Բրիտանիա)` 2.29

100 մետր արգելավազք

Կանայք

1. Սալի Պիրսոն (Ավստրալիա)`12.35 (օլիմպիական ռեկորդ)

2. Դոուն Հարպեր (ԱՄՆ)` 12.37          

3. Քելի Ուելս (ԱՄՆ)` 12.48

1500 մետր վազք

Տղամարդիկ

1.Տաուֆիկ Մակլուֆի (Ալժիր)` 3:34.08     

2. Լեոնել Մանզանո (ԱՄՆ)` 3:34.79        

3. Աբդալաատի Իգույդեր (Մարոկկո)` 3:35.13       

Ծանրամարտ, +105 կգ, տղամարդիկ

1. Բեհդադ Սալիմիկորդասիաբի (Իրան) – 455 կգ (208+247)

2. Սադժադ Անուշիրանավնի (Իրան) - 449 (204+245)

3. Ռուսլան Ագբեկով (Ռուսաստան) - 448 (208+240)

Ջրացատկ, 3 մետր ոստնակ, տղամարդիկ

1. Իլյա Զախարով (Ռուսաստան) - 555.90 միավոր

2. Ցին Կայ (Չինաստան) - 541.75 

3. Խո Չոն (Չինաստան) - 524.15

Հունահռոմեական ըմբշամարտ
66 կգ քաշային կարգ


1. Հյոնվու Կիմ (Հարավային Կորեա)
2. Տամաշ Լորինց (Հունգարիա)
3. Ստիվ Գունո (Ֆրանսիա)
3. Մանուչար Ցխադայա (Վրաստան)

Հունահռոմեական ըմբշամարտ
96 կգ քաշային կարգ

1. Խասեմ Խոլամռեզա Ռեզայի (Իրան)
2. Ռուստամ Տոտրով (Ռուսաստան)
3. Արթուր Ալեքսանյան (Հայաստան)
3. Ջիմի Լիդբերգ (Շվեդիա)

Հրապարակային հեծանվավազք
Քեյրին, տղամարդ


1. Քրիս Հոյ (Մեծ Բրիտանիա)
2. Մաքսիմիլիան Լեւի (Գերմանիա)
3. Շեյն Պերկինս (Ավստրալիա)

Հրապարակային հեծանվավազք
Սպրինտ
Կանայք

1. Աննա Մեարես (Ասվտրալիա)
2. Վիկտորյա Պենդլտոն (Մեծ Բրիտանիա)
3. Շուան Գուո (Չինաստան)

Հրապարակային հեծանվավազք
Օմնիում, 500 մետր, կանայք

1. Լաուրա Տրոտ (Մեծ Բրիտտանիա)՝ 18 (տուգանային միավոր)
2. Սառա Համեր (ԱՄՆ)՝ 19          
3. Անետ Էդմոնդսոն (Ավստրալիա)՝ 24

Սպորտային մարմնամարզություն
Ազատ վարժություններ
Կանայք

1. Ալեքսանդրա Ռեյզման (ԱՄՆ)՝ 15.600 
2. Կատալինա Պոնոր (Ռումինիա)՝15.200  
3. Ալյա Մուստաֆինա (Ռուսաստան)՝ 14,900

Սեղանի թենիս
Թիմային, կանայք

1. Չինաստան
2. Ճապոնիա
3. Սինգապուր

Ձիասպորտ, գեղավարգ, թիմային

1. Մեծ Բրիտանիան՝ 79.749         
2. Գերմանիա՝ 78.216        
3. Հոլանդիա՝  77.127

Սպորտային մարմնամարզություն, պտտաձող
Տղամարդիկ

1. Էպկե Զոնդերլենդ  (Հոլանդիա)՝16.533           
2. Ֆաբիան Համբուխեն (Գերմանիա)՝ 16.400             
3. Կայ Զու (Չինաստան)՝ 16.366              

Գեղալող, զույգեր

1. Նատալյա Իշչենկո - Սվետլանա Ռոմաշինա (Ռուսաստան)՝ 98.900

2. Օնա Կարբոնել Բալյեստերո - Անդրեա Ֆուենտես Ֆաչես (Իսպանիա)՝ 96.900

3. Սյուչեն Հուան - Օու Լիու (Իսպանիա)՝ 96.770

Սպորտային մարմնամարզություն
Վարժություն գերանի վրա
Կանայք


1. Դեն Լինլին (Չինաստան) - 15.600 միավոր   
2. Սույ Լու (Չինաստան) - 15.500              
3. Կատալինա Պոնոր (Ռումինիա) - 15.066

Սպորտային մարմնամարզություն

Զուգափայտ, տղամարդիկ

1. Ֆեն Չժե (Չինաստան) - 15.966 միավոր

2. Մարսել Նգուեն (Գերմանիա)- 15.800

3. Համիլթոն Սաբո (Ֆրանսիա) - 15.566

Առագաստանավային սպորտ, RS-X

Կանայք

1. Մարինա Ալաբաու Նեյրա (Իսպանիա) - 26

2. Տուլի Պետայա (Ֆինլանդիա) - 46

3. Զոֆյա Նոցետի Կլեպացկա (Լեհաստան) - 47

Առագաստանավային սպորտ, RS-X

Տղամարդիկ

1. Դորիան վան Ռեյսելբերգ (Հոլանդիա) - 22:17

2. Նիկ Դեմպսի (Մեծ Բրիտանիա) +0:03

3. Պշեմիսլավ Մյարչինսկի (Լեհաստան) + 0:20

Տրիատլոն, տղամարդիկ

1. Ալիստեր Բրաունլի (Մեծ Բրիտանիա)

2. Խավյեր Գոմես (Իսպանիա)

3. Ջոնաթան Բրաունլի (Մեծ Բրիտանիա)

Հետևեք NEWS.am SPORT-ին Facebook-ում և Twitter-ում


Շնորհակալություն մեկնաբանելու համար: Ձեր մեկնաբանությունը պետք է հաստատվի խմբագրության կողմից:

  • Այս թեմայով

  • Լրահոս
  • Հարցում
Քվեարկել են (12)
  • Ֆեյսբուք
  • NEWS.am Sport Exclusive
  • Արխիվ