11:46  ,  21 հունիսի, 2018
Պորտուգալիայի հավաքականի եւ Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն կպահի այծի մորուքը, որը չի սափրում Իսպանիայի հավաքականի հետ հանդիպումից հետո:
«Իսպանացիների դեմ խաղից առաջ թիմակիցներիս կատակով ասացի, որ մորուքս չեմ սափրի, եթե գոլ խփեմ: Երկրորդ խաղում եւս աչքի ընկա: Կարծում եմ՝ մորուքս հաջողություն է բերում եւ մինչեւ առաջնության ավարտը չեմ սափրի»,- Ռոնալդուի խոսքը մեջբերում է A Bola-ն:
Հիշեցնենք, որ Ռոնալդուի գոլը 1:0 հաշվով հաղթանակ բերեց Պորտուգալիայի Մարոկկոյի նկատմամբ խմբային փուլի երկրորդ տուրում: Իսպանիայի դեմ խաղում (3:3) Ռոնալդուն դարձել էր հեթ-տրիկի հեղինակ: Ռոնալդուն 4 գոլով աշխարհի առաջնության լավագույն ռմբարկուն է:

11:46  ,  June 21, 2018
Real Madrid star Cristiano Ronaldo said he would not shave his beard until the end of the 2018 World Cup.
“My beard? It was a joke with [Ricardo] Quaresma, we were in the sauna and I was shaving, I left a goatee and told him if I scored vs Spain I won't shave it until the end of the World Cup. It brought good luck and I scored vs Spain and today vs Morocco. So I'll keep it,” the Sun reported quoting Ronaldo.
As reported earlier, Ronaldo scored a hat-trick during the Portuguese clash with Spain, while during the next match Cristiano Ronaldo led Portugal to the 1-0 victory over Morocco.