11:46  ,  21 հունիսի, 2018
Պորտուգալիայի հավաքականի եւ Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն կպահի այծի մորուքը, որը չի սափրում Իսպանիայի հավաքականի հետ հանդիպումից հետո:
«Իսպանացիների դեմ խաղից առաջ թիմակիցներիս կատակով ասացի, որ մորուքս չեմ սափրի, եթե գոլ խփեմ: Երկրորդ խաղում եւս աչքի ընկա: Կարծում եմ՝ մորուքս հաջողություն է բերում եւ մինչեւ առաջնության ավարտը չեմ սափրի»,- Ռոնալդուի խոսքը մեջբերում է A Bola-ն:
Հիշեցնենք, որ Ռոնալդուի գոլը 1:0 հաշվով հաղթանակ բերեց Պորտուգալիայի Մարոկկոյի նկատմամբ խմբային փուլի երկրորդ տուրում: Իսպանիայի դեմ խաղում (3:3) Ռոնալդուն դարձել էր հեթ-տրիկի հեղինակ: Ռոնալդուն 4 գոլով աշխարհի առաջնության լավագույն ռմբարկուն է:

11:46  ,  21 июня, 2018
Нападающий мадридского «Реала» и сборной Португалии Криштиану Роналду заявил, что оставит козлиную бородку до конца проходящего в России ЧМ-2018.
«Перед игрой с испанцами я начал бриться, а потом сказал партнерам по сборной, что оставлю эту козлиную бородку до конца турнира, если забью Испании. Я оформил хет-трик в этом матче, забил и в следующей игре, так что бородка принесла удачу. Оставлю ее до окончания мундиаля»,- приводит слова Роналду A Bola.
Напомним, что Роналду оформил хет-трик в стартовом поединке с Испанией (3:3), а в матче второго тура гол Криштиану принес победу португальцам над Марокко (1:0). Португалец с 4-я голами возглавляет гонку бомбардиров мирового первенства.