12:06  ,  27 փետրվարի, 2012
Ռեգբիի 6 ազգերի առաջնության երրորդ տուրում շոտլանդացիների հանդեպ 23։17 հաշվով տարած հաղթանակից հետո Ֆրանսիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ֆիլիպ Սան Անդրեն գովեստի խոսքեր է շռայլել իր թիմի խաղացողների հասցեին։
«Առաջին 20 րոպեներից հետո շոտլանդացիները հաղթում էին, սակայն իմ թիմը կամային բարձր որակներ դրսեւորեց եւ արժանի հաղթանակ տարավ։
Երբ 10։10 հաշվի ժամանակ մենք ընդմիջման գնացինք, ինձ թվաց, որ շոտլանդացիները հոգնել են, սակայն Էնդի Ռոմինսոնի սաները նույնպես ապացուցեցին, որ իրենք մարտունակ թիմ ունեն։
Նրանք մեծ անհարմարություններ էին պատճառում մեզ։ Հատկապես խաղավերջում, երբ մենք առջեւում էինք հաշվի մեջ։ Շոտլանդացիների հետ պետք է խաղալ մինչեւ վերջին վայրկյանը, իսկ մենք շատ էինք սխալվում երկրորդ խաղակեսում։
Այս խաղից հետո ես պետք է մտածեմ Իռլանդիայի հետ հանդիպման մասին։ Իմ թիմը հանգստանալու ժամանակ չունի, քանի որ իռլանդացիները շատ բարդ մրցակից են»,- Սան Անդրեի խոսքը մեջբերում է Le Figaro-ն։

После гостевой победы сборной Франции по регби в рамках турнира Кубка 6 Наций над шотландцами 26-го февраля (23:17), главный тренер «трехцветных» Филипп Сен-Андре в своем эксклюзивном интервью Le Figaro заявил:
«Мы проигрывали по ходу встречи. Первые 20 минут остались за шотландцами, но мои ребята проявили характер и победили.
Когда мы уходили на перерыв при счете 10:10, мне казалось шотландцы немного подустали, но команда Энди Робинсона тоже доказала, что они не мальчики для битья.
Они заставили меня хорошенько понервничать. Особенно в концовке матча, когда мы вели в счете. С Шотландцами надо играть до конца, а мы расслабились и начали совершать много ошибок.
После этой победы мне надо думать о предстоящем матче с ирландцами. Мои ребята не имеют права на отдых сейчас. На счету каждый день, ирландцы показали, на что они способны в игре с Италией. Я думаю, они мне тоже доставят немало хлопот»,- приводит слова Сен-Андре французское издание.