21:46  +04,  12 օգոստոսի, 2012

Լոնդոն-2012. Վերջին օրվա բոլոր տիտղոսակիրները

Օգոստոսի 12-ին, 30-րդ Օլիմպիական խաղերի վերջին օրը վիճարկված 15 տիտղոսներից երեքը նվաճեց Ռուսաստանը, երկուսն՝ ԱՄՆ-ն։ Մեկական անգամ աչքի ընկան Ղազախստանի, Ուգանդայի, Ուկրաինայի, Մեծ Բրիտանիայի, Կուբայի, Խորվաթիայի, Լիտվայի, Ճապոնիայի, Ֆրանսիայի եւ Չեխիայի ներկայացուցիչները։

Լոնդոնյան Խաղերում Հայաստանի վերջին ներկայացուցիչ Դավիթ Սաֆարյանը ազատ ոճի ըմբշամարտի 66 կգ քաշայինների պայքարում պարտվեց քառորդ եզրափակիչում։

30-րդ Օլիմպիական խաղեր

16-րդ օր

Ժամանակակից հնգամարտ
Կանայք

1. Լաուրա Ասադաուսկայտե (Լիտվա)՝ 5408
2. Սամանտա Մարեյ (Մեծ Բրիտանիա)՝  5356
3. Յանե Մարկես (Բրազիլիա)՝ 5340

Բասկետբոլ, տղամարդիկ

1. ԱՄՆ
2. Իսպանիա
3. Ռուսաստան

Ջրագնդակ, տղամարդիկ

1. Խորվաթիա
2. Իտալիա
3. Սերբիա

Հանդբոլ
Տղամարդիկ

1. Ֆրանսիա
2. Շվեդիա
3. Խորվաթիա

Վոլեյբոլ, տղամարդիկ

1. Ռուսաստան
2. Բրազիլիա
3. Իտալիա

Լեռնային հեծանիվ, կրոս-քանթրի (կտրտված տեղանքում)
Տղամարդիկ

1. Յարոսլավ Կուլհավի (Չեխիա)՝ 1.29,07
2. Նինո Շուրտեր (Շվեյցարիա)՝ 1.29,08
3. Մարկո Աուրելիո Ֆոնտանա (Իտալիա)՝ 1.29,32


Գեղարվեստական մարմնամարզություն
Թիմային բազմամարտ

1. Ռուսաստան՝ 57.000            
2. Բելառուս՝ 55.500  
3. Իտալիա՝ 55.450

Բռնցքամարտ
Տղամարդիկ, 52 կգ քաշային կարգ
1. Ռոբեյսի Ռամիրես Կարասանա (Կուբա)
2. Տուգստսոգտ Նյամբայար (Մոնղոլիա)
3. Միշա Ալոյան (Ռուսաստան)
3. Մայքլ Քոնլան (Իռլանդիա)

Բռնցքամարտ
Տղամարդիկ, +91 կգ քաշային

1. Էնթոնի Ջոշուա (Մեծ Բրիտանիա)
2. Ռոբերտո Կամարելե (Իտալիա)
3. Մահոմեդռասուլ Մեջիդով (Ադրբեջան)
3. Իվան Դիչկո (Ղազախստան)


Բռնցքամարտ
Տղամարդիկ,  81 կգ քաշային կարգ

1. Եգոր Մեխոնցեւ (Ռուսաստան)
2. Ադիլբեկ Նիյազիմբետով (Ղազախստան)
3. Օլեքսանդր Գվոզդյուկ (Ուկրաինա)
3. Յամագուչի Ֆլորենտինո Ֆալկան (Բրազիլիա)


Բռնցքամարտ
Տղամարդիկ, 69 կգ քաշային կարգ

1. Սերիկ Սապիեւ (Ղազախստան)
2. Ֆրեդի Էվանս (Մեծ Բրիտանիա)
3. Տարաս Շելեստյուկ (Ուկրաինա)
3. Անդրեյ Զամկովոյ (Ռուսաստան)


Բռնցքամարտ
Տղամարդիկ, 60 կգ քաշային կարգ

1. Վասիլի Լոմաչենկո (Ուկրաինա)
2. Հան Սուն-Չուլ (Հարավային Կորեա)
3. Յասնիել Լոպես Տոլեդո (Կուբա)
3. Էվալդաս Պետրաուսկաս (Լիտվա)

Ազատ ոճի ըմբշամարտ
Տղամարդիկ, 66 կգ քաշային կարգ

1.Տացուհիրո Յոնեմիցու (Ճապոնիա)
2. Սուշիլ Կումար (Հնդկաստան)
3. Ակժուրեկ Տանատարով (Ղազախստան)
3. Լիվան Լոպես (Կուբա)

Ազատ ոճի ըմբշամարտ
Տղամարդիկ, 96 կգ քաշային կարգ

1. Ջեյքոբ Սթիվեն Վարներ (ԱՄՆ)
2. Վալերի Անդրեյցեւ (Ուկրաինա)
3. Հետուգ Գազյումով (Ադրբեջան)
3. Գեորգ Գոգշելիձե (Վրաստան)

Մարաթոնյան վազք
Տղամարդիկ
1. Սթիվեն Կիպրոտիչ (Ուգանդա)՝  2:08.01
2. Աբել Կիրուի (Քենիա)՝ 2:08.27             
3. Ուիլսոն Կիպսանգ Կիպրոտիչ (Քենիա)՝ 2:09.37


Հետևեք NEWS.am SPORT-ին Facebook-ում և Twitter-ում


Շնորհակալություն մեկնաբանելու համար: Ձեր մեկնաբանությունը պետք է հաստատվի խմբագրության կողմից:

  • Այս թեմայով

  • Հարցում
Քվեարկել են (12)
  • Ֆեյսբուք
  • NEWS.am Sport Exclusive
  • Արխիվ