Օգոստոսի 9-ին, 30-րդ Օլիմպիական խաղերի 13-րդ օրը պետք է վիճարկվեր 23 տիտղոս, սակայն քամու բացակայության պատճառով առագաստանավային սպորտի «470» դասի մրցումները հետաձվեցին: 22 ոսկե մեդալներից հինգը նվաճեց ԱՄՆ-ն, երեքական տիտղոս բաժին հասավ Գերմանիային եւ Մեծ Բրիտանիային, երկու` Հունգարիային: Մեկական ոսկե մեդալ նվաճեցին Չինաստանը, Ռուսաստանը, Թուրքիան, Ջամայկան, Ավստրալիան, Ճապոնիան, Չեխիան, Քենիան եւ Իռլանդիան:
1. Սերվեթ Թազեգյուլ (Թուրքիա)
2. Մոհամադ Բագերի Մոթամեդ (Իրան)
3. Ռոուլա Նիհմա (Աֆղանստան)
3. Տերենս Ջենիգս (ԱՄՆ)
1. Ջեյդ Ջոնս (Մեծ Բրիտանիա)
2. Հոու Յույ Չժոու (Չինաստան)
3. Մարլեն Արնուա (Ֆրանսիա)
3. Տսենգ Լի Չենգ (Թայպեյ)
1. Բարբորա Շպոտակովա (Չեխիա)` 69.55
2. Քրիստինա Օբերգֆոլ (Գերմանիա)` 65.16
3. Լինդա Շտալ (Գերմանիա)` 64.91
1.Քրիստիան Թեյլոր (ԱՄՆ)` 17.81
2. Վիլի Քլեյ (ԱՄՆ)` 17.62
3.Ֆաբրիցիո Դոնատո (Իտալիա)` 17.48
1.Ուսեյն Բոլթ (Ջամայկա)` 19.32
2. Յոհան Բլեյք (Ջամայկա)` 19.44
3. Ուորեն Վեյր (Ջամայկա)` 19.84
Աթլետիկա, 800 մետր, տղամարդիկ
1. Դավիդ Լեկուտա Ռուդիշա (Քենիա)` 1.40.91 (աշխարհի ռեկորդ)
2. Նայջել Էյմոս (Բոտսվանա)` 1:41.73
3. Մոհամեդ Ամեն (Եթովպիա)` 1:42.53
1. Էշթոն Իտոն (ԱՄՆ)` 8889
2. Թրեյ Հարդի (ԱՄՆ)` 8671
3. Լեոնել Սուարեզ (Կուբա)` 8523
1.ԱՄՆ
2. Ճապոնիա
3. Կանադա
1. ԱՄՆ
2. Իսպանիա
3. Ավստրալիա
1. Յուլիուս Բրինկ / Յոնաս Ռեկերման (Գերմանիա)
2. Ալիսոն Սերուտի / Էմանուել Ռեգո (Բրազիլիա)
3. Մարտինս Պլավինս / Յանիս Սմեդինս (Լատվիա)
Ջրացատկ, աշտարակ, 10 մետր
1. Չեն Ռուոլին (Չինաստան)` 422.30 միավոր
2. Բրիտանի Բրոբեն (Ավստրալիա)` 366.50
3. Պանդելա Պինոնգ Պամգ (Մալայզիա)` 359.20
1. Նատալյա Վորոբյովա (Ռուսաստան)
2. Ստանկա Խրիստովա (Բուլղարիա)
3. Գյուզել Մանյուրա (Ղազախստան)
3. Մայդեր Ունդա (Իսպանիա)
1. Սաորի Յոշիդա (Ճապոնիա)
2. Տոնյա Լին Վերբեկ (Կանադա)
3. Ժակլին Ռենտերյա Կաստիլիո (Կոլումբիա)
3. Յուլյա Ռակտկեւիչ (Ադրբեջան)
1.Կլարեսա Շիլդս (ԱՄՆ)
2. Նադեժդա Տորլոպովա (Ռուսաստան)
3. Ջին Զի Լի (Չինաստան)
3. Մարինա Վոլնովա (Ղազախստան)
1. Քեթի Թեյլոր (Իռլանդիա)
2. Սոֆյա Օչիգավա (Ռուսաստան)
3. Ադրիանա Արուաժո (Բրազիլիա)
3. Մավզունա Չորիեւա (Տաջիկստան)
1. Նիկոլա Ադամս (Մեծ Բրիտանիա)
2. Ռեն Ցանցան (Չինաստան)
3. Չունգնեյանգ Խմանգտե (Հնդկաստան)
3. Մարլեն Էսպարացա (ԱՄՆ)
1. Շարլոտ Դեժարդեն (Մեծ Բրիտանիա)
2. Ադելինդե Կորնելիսեն (Հոլանդիա)
3. Լաուրա Բեխտոլշեյմեր (Մեծ Բրիտանիա)
1. Եվա Ռիսցտով (Հունգարիա)՝ 1:57.38,2
2. Հեյլի Անդերսոն (ԱՄՆ)՝ 1:57.38,6
3. Մարտինա Գրիմալդի (Իտալիա)՝ 1:57.41,8
Թիավարություն, կանայք
Երկտեղանի բայդարկա, 500 մետր
1. Ֆրանցիսկա Վեբեր / Թինա Դիտցե (Գերմանիա)`1.42,213
2. Կատալին Կովաչ / Նատաշա Դուշեւ Յանիչ (Հունգարիա)` 1.43,278
3. Կարոլինա Նայա / Բեատա Միկոլայչիկ (Լեհաստան)` 1.44,000
Թիավարություն, կանայք
Մեկտեղանի բայդարկա, 500 մետր
1. Դանուտա Կոզակ (Հունգարիա)` 1.51,456
2. Ինա Օսիպենկո (Ուկրաինա)` 1:52.685
3. Բրիջիթ Հարթլի (Հարավաֆրիկյան Հանրապետություն)` 1:52.923
Թիավարություն, տղամարդիկ
Չորստեղանի բայդարկա, 1000 մետր
1. Ավստրալիա` 2.55,085
2. Հունգարիա` 2.55,699
3. Չեխիա` 2.55,850
Թիավարություն, տղամարդիկ
Երկտեղանի կանոե, 1000 մետր
1. Պետեր Կրետշմեր / Կուրտ Կուշելա (Գերմանիա)` 3.33,804
2. Անդրեյ Բոգդանովիչ / Ալեքսանդր Բոգդանովիչ (Բելառուս)` 3.35,206
3. Ալեքսեյ Կորովաշկով / Իլյա Պերվուխին (Ռուսաստան)` 3.36,414
Հետևեք NEWS.am SPORT-ին Facebook-ում, Twitter և Telegram-ում