10:55  ,  24 նոյեմբերի, 2017
Ֆուտբոլի Լատվիայի ազգային հավաքականի եւ Յուրմալայի «Սպարտակի» 24-ամյա կիսապաշտպան Էդգար Վարդանյանը NEWS.am Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում պատմել է իր առողջական վիճակի մասին: Նա հերքել է լուրերը, թե ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվում է հիվանդանոցում։ Ավելի վաղ նման հայտարարություն արել էր լատվիական ՄԵՏՏԱ ակումբի գլխավոր մարզիչ Անդրիս Ռիխետսը։ Վարդանյանը ՄԵՏՏԱ-ում հանդես եկել է 2010-2016-ը՝ տեղափոխվելով Յուրմալայի «Սպարտակ»։
«Իմ վիճակը ոչ թե ծայրահեղ ծանր է, այլ կայուն: Ավելին ասել չեմ կարող այս պահին»,- զրույցում նշել է Էդգար Վարդանյանը:
Հիշեցնենք, որ Էդգար Վարդանյանն այս տարվա մայիսին է նորամուտը նշել Լատվիայի հավաքականում, որի կազմում անցկացրել է 4 հանդիպում։ Լատվայի ընթացիկ առաջնությունում նա «Սպարտակի» կազմում անցկացրել է 19 հանդիպում, ինչպես նաեւ գոլի հեղինակ էր դարձել Չեմպիոնների լիգայի որակավորման փուլում։

10:55  ,  24 ноября, 2017
В беседе с корреспондентом NEWS.am Sport 24-летний полузащитник сборной Латвии и юрмальского «Спартака» Эдгар Варданян оценил состояние своего здоровья как стабильное, опровергнув появившуюся информацию.
Ранее наставник команды МЕТТА Андрис Рихертс заявил, что Варданян лежит в больнице в критическом состоянии.
«Состояние моего здоровья не критическое, а стабильное. На этом пока все, большего сказать не могу»,- отметил Эдгар Варданян.
В мае этого года Эдгар Варданян дебютировал за сборную Латвии, в составе которой провел 4 матча. В текущем чемпионате Латвии он в составе «Спартака» провел 19 игр, а также забил гол в квалификации Лиги чемпионов.