16:41  ,  4 հոկտեմբերի, 2017
Երեւան ժամանած ֆուտբոլի Լեհաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ադամ Նավալկան նախախաղային ասուլիսում խոսել է Հայաստանի թիմի դեմ աշխարհի առաջնության ընտրական հանդիպման մասին:
«Հայաստանի հավաքականի դեմ նախորդ խաղը բարդ ստացվեց: Գոհ եմ մարզումային գործընթացից, մենք պատրաստ ենք վաղվա հանդիպմանը:
Հայաստանի թիմը շատ կազմակերպված է խաղում եւ ունի վտանգավոր խաղացողներ առջեւի գծում: Ամեն բան կերեւա վաղվա խաղում»,- մարզիչի խոսքը փոխանցում է sport.pl-ը:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի եւ Լեհաստանի հավաքականների միջեւ հանդիպումը կկայանա հոկտեմբերի 5-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» ստադիոնում եւ կսկսվի ժամը 20:00-ին: Հոկտեմբերի 4-ին՝ ժամը 19:00-ին, Լեհաստանի թիմը նախախաղային մարզում կանցկացնի «Հանրապետական» ստադիոնում:
Առաջին շրջանում լեհերը Հայաստանի հավաքականին Վարշավայում հաղթել են 2:1 հաշվով: Հայաստանի թիմը զրկվել է ԱԱ-2018-ի եզրափակիչ մրցաշարի ուղեգիր նվաճելու հնարավորությունից, իսկ Լեհաստանի հավաքականը 19 միավորով ընտրական E խմբի առաջատարն է: Չեռնոգորիան ու Դանիան ունեն 16-ական միավոր, Ռումինիան՝ 9, Հայաստանը՝ 6, իսկ Ղազախստանը՝ 2:

16:41  ,  4 октября, 2017
Главный тренер прибывшей в Ереван сборной Польши Адам Навалка в ходе предматчевой пресс-конференции поделился своими ожиданиями от предстоящей игры против сборной Армении.
«Прошлая игра против сборной Армении получилась сложной. Доволен тренировочным процессом, мы готовы к завтрашнему матчу.
Сборная Армении играет очень организованно. У армян есть опасные игроки в атаке»,- приводит слова тренера sport.pl.
Матч Армения - Польша состоится 5-го октября на ереванском «Республиканском» стадионе и начнется в 20:00.
Напомним, что в прошедшей в Варшаве первой игре поляки вырвали победу у команды Армении на последних секундах компенсированного времени – 2:1. Сборная Армении лишились шансов на выход из группу, а Польша возглавляет турнирную таблицу группы Е с 19-ю очками. Черногория и Дания набрали по 16 очков, Румыния – 9, Армения – 6, а Казахстан – 2.