18:08  ,  11 հուլիսի, 2014
Լուիս Ֆելիպո Սկոլարիին պետք է շնորհակալություն հայտնել եւ հրաժեշտ տալ, ասել է ֆուտբոլի Բրազիլիայի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ, Բրազիլիայի սպորտի նախկին նախարար Զիկոն, փոխանցում է Goal.com-ը:
«Սկոլարիին պետք է պաշտոնանկ անել: Բրազիլիայի հավաքականին անհրաժեշտ են նոր մարդիկ, որոնք այլ կերպ են մտածում: Միայն այդ դեպքում, մենք նորից կունենանք հաղթանակներ: Բրազիլիայի հավաքականի այսօրվա կազմի ոչ մի ֆուտբոլիստ իր ակումբի առաջատարը չէ: Այդպես պետք է չլինի»,- ասել է Զիկոն:
Հիշեցնենք, որ աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակիչում Բրազիլիայի հավաքականը 1:7 հաշվով պարտվեց Գերմանիային եւ հուլիսի 12-ին հոլանդացիների հետ կվիճարկի բրոնզե մեդալները:

18:08  ,  11 июля, 2014
Легендарный полузащитник сборной Бразилии, экс-министр спорта Бразилии Зико считает, что нынешний наставник национальной команды Луис Фелипе Сколари должен подать в отставку.
«Мы должны поблагодарить Сколари и уволить. Нам необходимы новые люди, которые иначе думают. Только тогда  Бразилия снова может побеждать. В нынешнем стартовом составе ни одни игрок не играет ведущей роли в своем клубе, а такого быть не должно», — цитирует Зико Goal.com.
Напомним, Бразилия проиграла сборной Германии в полуфинале ЧМ-2014 и 12-го июля разыграет бронзовую медаль чемпионата с Голландией.