15:09  ,  24 փետրվարի, 2012
Ֆուտբոլի Իտալիայի հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ Մարչելո Լիպին, ում գլխավորությամբ իտալացիները 2006թ. հռչակվեցին աշխարհի չեմպիոն, կարող է գլխավորել Հռոմի «Լացիոն», հաղորդում է Football Italia-ն։
«Լացիոյի» ներկայիս գլխավոր մարզիչ Էդուարդո Ռեյան փետրվարի 24-ին կհանդիպի հռոմեկան ակումբի նախագահ Կլաուդիո Լոլիտոյին, որպեսզի քննարկի իր առաջիկա անելիքները։
Սակայն, աղբյուրը հայտնում է, որ Ռեայի հեռացումն արդեն որոշված է եւ Լոլիտոն փոխարինող է փնտրում մարզչին։
Թեկնածուների թվում է նաեւ իտալացի մասնագետ Մարչելո Լիպին, ով 2010թ. աշխարհի առաջնությունում իտալացիների չափազանց անհաջող մրցելույթներից հետո չի աշխատել ոչ մի թիմում։

Марчелло Липпи, приведший Италию к золоту на чемпионате мира в Германии в 2006 г., может возглавить римский «Лацио», полагает Football Italia.
24-го февраля нынешний главный тренер столичной команды Эдуардо Рейя должен встретиться с президентом клуба Клаудио Лотито, чтобы обсудить свое дальнейшее пребывание в «Лацио». Но, как считает источник, уход Рейи – вопрос решенный, а потому Лотито уже ищет ему замену.
Сам Марчелло Липпи, не занимавшийся тренерской деятельностью после кошмарного для Италии чемпионат мира 2010 г., недавно заявлял о своем желании вернуться к работе. Возможно, Липпи возглавит «Лацио» летом и будет готовить команду к следующему сезону.