11:08  ,  15 հոկտեմբերի, 2013
Այժմ չենք կարող մեզ թույլ տալ մտածել անցումային խաղերի մասին։ Պետք է մտածենք Չեխիայի հետ լավ խաղալու մասին, հայտարարել է Բուլղարիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լյուբոսլավ Պենեւը։ Բուլղարացի մասնագետը զղջում է անհաջողությունների համար, սակայն չի կորցնում անցումային փուլի ուղեգիր նվաճելու հույսը։
«Մեր խնդիրն է լավ ֆուտբոլ ցուցադրել եւ հաղթել։ Դրանից հետո ամեն ինչ կախված կլինի Աստծուց։ Ցանկանում ենք ընտրական փուլն ավարտել լավագույն եղանակով։ Իհարկե, ցավալի է, որ պարտվեցինք Երեւանում, սակայն ընդհանուր առմամբ, կարող ենք հպարտ լինել»,- 47-ամյա Պենեւի խոսքը մեջբերում է ՈւԵՖԱ-ի կայքը։
Հիշեցնենք, որ 9 տուրից հետո B խումբը 21 միավորով գլխավորում է Իտալիայի հավաքականը։ 13-ական միավոր ունեն Դանիան եւ Բուլղարիան, իսկ Հայաստանը եւ Չեխիան՝ 12-ական միավոր։ Մալթան 3 միավորով եզրափակում է աղյուսակը։

11:08  ,  October 15, 2013
“At the moment we can’t afford to think about the playoffs; we must focus only on doing well against the Czech Republic,” said Bulgarian national football squad manager Lyuboslav Penev. The Bulgarian specialist stated that he regrets for the failures, but does not lose hope for a 2014 World Cup qualifier playoff berth.
“The aim is to play well and win. It’s God’s business whether we reach the playoffs. “We want to finish the campaign the best way possible.“Of course we regret the defeat in Armenia, but overall we can be proud of our efforts,” UEFA official website quotes Penev, 47, as saying.
To note, after nine rounds in the World Cup qualifiers Group B, Italy have already booked their spot at Brazil 2014, with 21 points, Denmark and Bulgaria have 13 points, apiece, Armenia and the Czech Republic have 12 points, each, and Malta have 3 points.