12:14  ,  11 սեպտեմբերի, 2013
Մարզիչը Բալոտելիին խնդրեց հանգստանալ։ Հասկանում էինք, որ նա դեռ աչքի է ընկնելու։ Մարիոն առանցքային ֆուտբոլիստ է մեզ համար, նա հերթական անգամ դա ապացուցեց, հայտարարել է Թուրինի «Յուվենտուսի» եւ Իտալիայի հավաքականի պաշտպան Ջորջիո Կյելինին՝ խոսելով 2014թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի՝ Չեխիայի թիմի նկատմամբ տարած հաղթանակի մասին՝ 2։1։
«Հնարավոր է, որ Բալոտելին իր կարիերայի ընթացքում այլեւս այսքան չի վրիպի։ Անսովոր էր տեսնել, թե ինչպես է նա վրիպում։ Սկսեցինք վախենալ, որ  խաղն անիծված է մեզ համար։ Երկրորդ խաղակեսում սկսեցինք վստահ գործել, քանի որ շատ կարեւոր էր դրական արդյունքի հասնել»,- Կյելինիի խոսքը մեջբերում է Football Italia-ն։
Հիշեցնենք, որ իտալացիներն առաջին խաղակեսից հետո պարտվում էին չեխերին, սակայն արդյունքում կարողացան կամային հաղթանակ տանել։

12:14  ,  11 сентября, 2013
Тренер попросил Балотелли успокоиться. Мы понимали, что он еще забьет. Марио является ключевым игроком для нас, что он сегодня еще раз доказал, заявил защитник туринского «Ювентуса» и сборной Италии Джорджо Кьеллини, который поделился впечатлениями после победы над сборной Чехии в отборочном матче чемпионата мира со счетом 2:1.
«Возможно, что в течение своей карьеры Балотелли никогда не будет промахиваться столько раз в ходе одного матча. Мы не привыкли видеть как он промахивается. Начали бояться, что матч проклят для нас. Во втором тайме начали играть более уверенно, поскольку было очень важно добиться положительного исхода»,- приводит слова Кьеллини Football Italia.