12:14  ,  11 սեպտեմբերի, 2013
Մարզիչը Բալոտելիին խնդրեց հանգստանալ։ Հասկանում էինք, որ նա դեռ աչքի է ընկնելու։ Մարիոն առանցքային ֆուտբոլիստ է մեզ համար, նա հերթական անգամ դա ապացուցեց, հայտարարել է Թուրինի «Յուվենտուսի» եւ Իտալիայի հավաքականի պաշտպան Ջորջիո Կյելինին՝ խոսելով 2014թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի՝ Չեխիայի թիմի նկատմամբ տարած հաղթանակի մասին՝ 2։1։
«Հնարավոր է, որ Բալոտելին իր կարիերայի ընթացքում այլեւս այսքան չի վրիպի։ Անսովոր էր տեսնել, թե ինչպես է նա վրիպում։ Սկսեցինք վախենալ, որ  խաղն անիծված է մեզ համար։ Երկրորդ խաղակեսում սկսեցինք վստահ գործել, քանի որ շատ կարեւոր էր դրական արդյունքի հասնել»,- Կյելինիի խոսքը մեջբերում է Football Italia-ն։
Հիշեցնենք, որ իտալացիներն առաջին խաղակեսից հետո պարտվում էին չեխերին, սակայն արդյունքում կարողացան կամային հաղթանակ տանել։

12:14  ,  September 11, 2013
“The Coach just told Balotelli to relax, as we knew he’d score sooner or later. He is a decisive player and we saw that again tonight,” stated Italian national football team and Juventus defender Giorgio Chiellini.
The Italian international commented on the Azzurri’s 2-1 win over the Czech Republic in Tuesday’s 2014 World Cup qualifier match.
“He [i.e., Balotelli] will probably never miss those chances again in his career! It was strange to see him miss, so we were starting to fear it was a cursed game, but we started out strong in the second half because we wanted this celebration at all costs tonight,” Football Italia quotes Chiellini as saying.