Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի գերծանրքաշային կարգում WBA, WBO, IBF եւ IBO վարկածներով աշխարհի չեմպիոն Վլադիմիր Կլիչկոն եւ բրիտանացի բռնցքամարտիկ Դերեկ Չիսորան Իբիցայի գիշերային ակումբներից մեկում ծեծկռտուք են սարքել, հաղորդում է The Mirror-ը։
Գերծանրքաշային բռնցքամարտիկներին բաժանել են ակումբի անվտանգության աշխատակիցները։ Ենթադրվում է, որ ծեծկռտուքը սկսել է Չիսորան, ով հայտնի է սկանդալային վարքով:
«Նրանց մեջ պատմություն կա, սակայն այս հանդիպումը պատահականություն էր»,- հայտարարել է Չիսորայի գլխավոր մարզիչ Դոն Չարլզը։
Հիշեցնենք, որ «պատմությունը» կապված է Վիտալի Կլիչկոյի հետ մենամարտում Չիսորայի գռեհիկ վարքի հետ, երբ նա բերանի ջուրը թքել էր Վիտալիի եղբոր՝ Վլադիմիր Կլիչկոյի դեմքին: Այդ մենամարտում պարտվելուց հետո Չիսորան նաեւ ծեծկռտուք էր սարքել աշխարհի նախկին չեմպիոն Դեւիդ Հեյի հետ։

Heavyweight boxers Wladimir Klitschko and Dereck Chisora were involved in an amazing nightclub brawl, The Mirror reports.
Chisora reignited one of the ugliest feuds in boxing after confronting the world champion in a nightclub on Ibiza Island of Spain. The heavyweights then had to be pulled apart by bouncers.
Chisora’s trainer Don Charles said: “They have history but it was purely a coincidence that they bumped into each other during their holidays.”
To note, the Briton spat water in Wladimir’s face in the ring moments before his world heavyweight title fight with the Ukrainian’s brother Vitali in Munich in February last year.
Chisora, 29, once threatened to shoot David Haye after a brawl at a press conference following the Klitschko fight and has a reputation for being unpredictable.