Բրիտանական մամուլն ընդհանուր առմամբ արդարացի է համարում, որ անգլիական, եվրոպական եւ միջազգային ֆուտբոլի համար առանձնահատուկ վայրում՝ «Ուեմբլի» ստադիոնում այս անգամ հանդիպելու են երկու գերմանական ակումբներ՝ Դորտմունդի «Բորուսիան» եւ Մյունխենի «Բավարիան»:
«Մասնագետների մեծ մասը «Ուեմբլիում» սպասում էր տեսնել առնվազն մեկ իսպանական թիմի, բայց սխալվեցին: Գերմանական ֆուտբոլն այս անգամ արժանիորեն գագաթին է: «Բորուսիան» եւ հատկապես «Բավարիան» արժանի են եզրափակիչին: Իսկ անգլիական թիմերի ժամանակը դեռ անպայման կգա», գրում է The Daily Mail-ը:
«Մոտ 200 հազար գերմանացի ֆուտբոլասերներ են ժամանել Լոնդոն՝ «Ուեմբլիում» եւ ֆան գոտիներում հետեւելու իրենց սիրելի թիմերի պատմական հանդիպմանը: Անգլիայի ֆուտբոլային ասոցիացիայի 150-ամյա հոբելյանի պատվին Լոնդոնի «Ուեմբլիին» վստահված Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչը անգլիական ֆուտբոլի համար այնքան էլ ուրախ իրադարձություն չէ: Առաջին անգամ տեղի կունենա աշխարհի ամենահեղինակավոր ակումբային մրցաշարի գերմանական եզրափակիչ», գրում է The Telegraph-ը:

Британские СМИ в целом считают справедливым, что в примечательном для английского, европейского и международного футбола месте – стадионе «Уэмбли», на этот раз встретятся два немецких клуба – дортмундская «Боруссия» и мюнхенская «Бавария».
«Большинство специалистов ожидали увидеть на «Уэмбли» как минимум одну испанскую команду, но ошиблись. Немецкий футбол в этот раз достойно на вершине. «Боруссия» и, особенно, «Бавария» достойны финала. Аа время английских команд обязательно еще наступит», - пишет The Daily Mail.
«Около 200 тыс немецких болельщиков прибыло в Лондон, следить за исторической встречей своих любимых команд на «Уэмбли» или фан-зонах. Доверенный стадиону «Уэмбли» финал Лиги чемпионов в честь 150-летнего юбилея английской футбольной ассоциации не такое уж и радостное событие для английского футбола. Впервые состоится немецкий финал самого престижного клубного чемпионата мира», - пишет The Telegraph.