15:17  ,  13 մարտի, 2013
Ռոբերտ Շտիգլիցը դեռ չի տեսել Արթուր Աբրահամի լավագույն տարբերակը, հայտարարել է սուպերմիջին քաշային կարգում WBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամը (36-3, 28 նոկաուտ): Մարտի 23-ին Գերմանիայի Մագդեբուրգ քաղաքում կայանալիք ռեւանշ մենամարտի մասին խոսել է Արթուր Աբրահամը, փոխանցում է vringe.com-ը:
«Շտիգլիցը դեռ չի տեսել Արթուր Աբրահամի լավագույն տարբերակը, իսկ նա արդեն ցուցադրել է իր բոլոր հնարավորությունները: Ես ուղերձ ունեմ նրան. զգուշացիր, քանի որ մեր ռեւանշը շատ ավելի բարդ է լինելու, քան առաջին մենամարտը: Ես ոչ թե տքնաջան մարզվում եմ, այլ` մարզադահլիճում պարզապես տանջում եմ ինձ, եւ դա ինձ դուր է գալիս: Մեկ անգամ ես արդեն ծեծել եմ Ռոբերտին եւ դրա հիման վրա կարող եմ ասել, որ կարող եմ կրկնել անցածը: Նա այլ կերպ չի կարող մենամարտել, բայց ես նրան չեմ թերագնահատում: Շիգլիցը հենց այնպես չի եղել աշխարհի չեմպիոն, մի քանի անգամ հաջողությամբ պաշտպանել է տիտղոսը, մինչեւ ես կզրկեին նրան չեմպիոնությունից: Նա նախկինի նման ունի ամբիցիաներ եւ ինձ հաղթելու ցանկություն»,- ասել է Արթուր Աբրահամը:

15:17  ,  March 13, 2013
“Robert Stieglitz has not yet seen the best version of Arthur Abraham,” said WBO Super Middleweight Champion, Armenian boxer Arthur Abraham (36-3, 28 KOs). The champion spoke about his rematch against Stieglitz, which is slated for March 23 in Magdeburg, Germany, Vringe.com reports.
“But he [that is, Robert Stieglitz] already showed all his capabilities. I have a message for him: Be careful because our rematch will be more difficult than the first bout! I’m not [just] training hard, I’m simply torturing myself at the gym, and I like it.
I already beat Robert once and, based on that, I can say I can repeat the past. He can’t fight in any other way, but I do not underestimate him. Stieglitz did not become world champion just like that; he successfully defended his title several times, until I stripped off the title from him. [But] he still has ambitions and a desire to beat me,” Arthur Abraham stated in particular.