15:02  ,  18 հուլիսի, 2021
Առաջին օլիմպիականները սկսել են ժամանել Տոկիո: Հայաստանից առաջինը օլիմպիական մայրաքաղաք է հասել հրաձգության մրցաշարում Հայաստանի միակ ներկայացուցիչ Էլմիրա Կարապետյանը։
Օլիմպիական ավան մուտք գործելուց առաջ բոլոր մասնակիցները կորոնավիրուսի թեստ են հանձնում եւ տեղում սպասում պատասխաններին: Թեստերի հետազոտման կենտրոնում մեծ հերթեր են գոյանում:
Էլմիրա Կարապետյանը NEWS.am Sport-ի համար #roomtour է անցկացրել եւ ցույց տվել, թե ինչ պայմաններում են առաջիկա երեք շաբաթն ապրելու օլիմպիական ավանի բնակիչները: Հրաձիգը նաեւ ցույց է տվել օլիմպիականների հյուրանոցային համարների ստվարաթղթից պատրաստված մահճակալները:
Օլիմպիական ավանի օլիմպիական օղակների մոտ արդեն լուսանկարվելու հերթեր են գոյանում:
Օլիմպիական ավանի հյուրանոցային սենյակների պատշգամբներն արդեն պատված են ժամանած մասնակիցների երկրների դրոշներով:
Հայաստանի դրոշն արդեն Էլմիրա Կրարապետյանի պատշգամբին է, հարեւանությամբ ՀԱՕԿ-ի դրոշն է:
Նշենք, որ 17 մասնակցից բաղկացած Հայաստանի օլիմպիական հավաքականից Տոկիո է ժամանել դեռեւս միայն Էլմիրա Կարապետյանը: Նա Տոկիո 2020-ում հանդես կգա հուլիսի 25-ին Երեւանի ժամանակով 05:00-ից 11:30-ը:
Այս գիշեր՝ հուլիսի 19-ին 04:45-ին Երեւանից կմեկնի Հայաստանի պատվիրակության երկրորդ խումբը: Նրանց թվում օլիմպիական մայրաքաղաք կմեկնեն բռնցքամարտիկներ Կորյուն Սողոմոնյանը, Արման Դարչինյանը, Հովհաննես Բաչկովը, ծանրորդներ՝ Սիմոն Մարտիրոսյանը, Իզաբելլա Յայլյանը, սպորտային մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանը, ձյուդոիստ Ֆերդինանդ Կարապետյանը եւ լողորդներ Արթուր Բարսեղյանն ու Վարսենիկ Մանուչարյանը:

15:02  ,  July 18, 2021
The first Olympic athletes have started arriving in Tokyo. The first to arrive in Tokyo from Armenia is Elmira Karapetyan, who is the country’s only representative in the shooting series of tournaments.
Before entering the Olympic village, all participants are tested for the coronavirus and are waiting for the results. There are long lines at the testing center.
Elmira Karapetyan held a #roomtour for Armenian News-NEWS.am and showed how the residents of the Olympic village will be living for the next three weeks. The shooter also showed the beds made from cardboard in the hotel suites for the Olympic athletes.
There are already lines of people waiting near the Olympic circles.
The balconies of the hotel rooms in the Olympic village are covered with the national flags of the participants’ countries.
The Armenian national flag is already at the balcony of Elmira Karapetyan, and the flag of the National Olympic Committee of Armenia is next to the Armenian national flag.
Elmira Karapetyan is the only member of the 17-member Armenian Olympic team who has arrived in Tokyo. She will be competing on July 25 from 5am to 11:30am Armenia time.
Tonight on July 19 at 4:45am the second group of the Armenian delegation will depart from Yerevan. Among the members are boxers Koryun Soghomonyan, Arman Darchinyan, Hovhannes Bachkov, weightlifters Simon Martirosyan, Izabella Yaylyann, gymnast Artur Davtyan, judoist Ferdinand Karapetyan and swimmers Artur Barseghyan and Varsenik Manucharyan.