16:01  ,  8 փետրվարի, 2018
Լոնդոնի «Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը գովեստի խոսքեր է ասել Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հասցեին։
«Մխիթարյանը պրոֆեսիոնալ մոտեցում է ցուցաբերում մարզումների եւ խաղերի հանդեպ։ Դա չի զարմացնում ինձ։
«Էվերտոնի» դեմ խաղի հենց սկզբից Մխիթարյանը եւ Օբամեյանգը ցուցադրեցին իրենց բարձր կարգն ու փորձը։ Նրանք գիտեն, թե ինչն է կարեւոր, եւ կենտրոնանում են դրա վրա։ Այդ տղաները բարձրակարգ խաղացողներ են։ Ինչո՞ւ նրանք պետք է չկրկնեն «Էվերտոնի» դեմ խաղում ցուցադրածը»,- ֆրանսիացի մասնագետի խոսքը մեջբերում է mirror.co.uk-ը։
Հիշեցնենք, որ «Էվերտոնի» դեմ Անգլիայի առաջնության 26-րդ տուրի խաղում Հենրիխ Մխիթարյանն առաջին անգամ հանդես էր եկել «Արսենալի» մեկնարկային կազմում եւ դարձել էր 3 գոլային փոխանցման հեղինակ:

16:01  ,  February 8, 2018
Arsenal manager Arsène Wenger has lauded the club’s newcomer, Armenia midfielder Henrikh Mkhitaryan.
“He [Mkhitaryan] has a very professional attitude in training and matches,” said Wenger at his press conference before Saturday’s meeting with Tottenham Hotspur, according to Mirror newspaper of the UK. “I’m not surprised by that - to me, it’s completely normal.”
“Once the game [with Everton] has started, these guys have top-level experience,” Wenger said of Mkhitaryan and fellow Arsenal newcomer, Gabon forward Pierre-Emerick Aubameyang. “They know what’s important and that’s to focus on their performance.
“These guys are top quality players. Why should they not repeat the performance? [vs. Everton].”
In Arsenal’s English Premier League 5-1 thrashing of Everton, Mkhitaryan started for the Gunners for the first time, played the full game, and made three assists.