11:36  ,  19 դեկտեմբերի, 2017
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» վերջին խաղերը բաց թողած Հենրիխ Մխիթարյանի վերադարձը խաղադաշտ կարող է կայանալ Չեմպիոնշիփի ներկայացուցիչ «Բրիստոլ Սիթիի» դեմ Անգլիական լիգայի գավաթի խաղարկության քառորդ եզրափակիչի խաղում: Այդ մասին հայտնել է «Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն:
«Ես մի քանի փոփոխություն կկատարեմ մեկնարկային կազմում, սակայն ոչ շատ, քանի որ «Բրիստոլը» Չեմպիոնշիփի լավագույն թիմերից է, իսկ այդ մրցաշարն այն չէ, ինչ 5-10 տարի առաջ էր: Հիմա Չեմպիոնշիփում հանդես են գալիս շատ որակյալ թիմեր, որոնք ունեն Պրեմյեր լիգայի մակարդակի խաղացողներ:
Հնարավոր է, որ Մխիթարյանը կմասնակցի այդ խաղին: Արդեն ասել եմ, որ հիմա բարդ է նրա համար տեղ գտնել մեկնարկային կազմում: Այս պահին մենք խաղում ենք Մատայի, Լինգարդի, Ռեշֆորդի, Մարտիալի ու Լուկակուի հետ, իսկ Իբրահիմովիչն ու նշված տղաներից մեկը մնում է փոխարինողների թվում: Պետք է պահպանենք բալանսը փոխարինողների նստարանին»,- Մոուրինյոյի խոսքը մեջբերում է ESPN-ը:
«Բրիստոլ Սիթի» - «Մանչեսթեր Յունայթեդ» խաղը կկայանա դեկտեմբերի 20-ին՝ Երեւանի ժամանակով 23:55-ին:
Հիշեցնենք, որ Հենրիխ Մխիթարյանը հայտավորվել է «Մանչեսթեր Յունայթեդի» վերջին 9 խաղերից միայն մեկին՝ դուրս գալով փոխարինման: Ավելի վաղ Ժոզե Մոուրինյոն հայտարարել էր, որ ձմռանն անգլիական ակումբը կփորձի վաճառել Հայաստանի հավաքականի 28-ամյա կիսապաշտպանին: Ավելի վաղ լուրեր էին շրջանառվում, որ Մխիթարյանը ցանկանում է տեղափոխվել իտալական «Ինտեր», որը հետաքրքրված է նրա ծառայություններով: «Մանչեսթեր Յունայթեդը» պատրաստ է 35 միլիոն ֆունտ ստերլինգով վաճառել նրան:

11:36  ,  19 декабря, 2017
Полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян, пропустивший последние матчи манкунианского клуба, может вернуться на поле в четвертьфинальном матче розыгрыша Кубка английской лиги против «Бристоль Сити». Об этом сообщил главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью.
«Я сделаю несколько изменений в стартовом составе, но не много, поскольку «Бристоль» - одна из лучших команд Чемпионшипа. Этот турнир уже не тот, каким был 5-10 лет назад. Сейчас в Чемпионшипе выступают очень хорошие команды с игроками уровня Премьер-лиги.
Возможно, Мхитарян примет участие в этой игре. Я уже говорил, что сейчас сложно найти для него место в стартовом составе. Сейчас мы играем с Матой, Лингардом, Рэшфордом, Мартиалем и Лукаку, а Ибрагимович и кто-то из перечисленных игроков остаются в запасе. Нужно сохранять баланс на скамейке запасных», - приводит слова Моуринью Daily Mail.
Встреча «Бристоль Сити» - «Манчестер Юнайтед» состоится 20-го декабря и начнется в 23:55 по ереванскому времени.
Напомним, что Генрих Мхитарян был заявлен лишь на одну из предыдущих 9-и игр «Манчестер Юнайтед», в которой вышел на замену. Ранее главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью сообщил, что английский клуб намерен расстаться с Мхитаряном в январе. В услугах Мхитаряна заинтересованы «Интер» и дортмундская «Боруссия». «Манчестер Юнайтед» готов продать его за 35 млн фунтов стерлингов.