13:12  ,  13 սեպտեմբերի, 2016
«Բարսելոնայի» եւ «Ռեալի» նախկին կիսապաշտպան Լուիշ Ֆիգուն հայտարարել է, որ երբեք բացասական չի արտահայտվի կատալոնական ակումբի մասին, որի երկրպագուները նրան համարում են դավաճան:
«Ես երեբք ոչ մի վատ խոսք չեմ ասի «Բարսելոնայի» մասին անկախ այն բանից, թե ինչպես է ավարտվել իմ կարիերան այդ ակումբում: Դա հրաշալի փուլ էր իմ կարիերայում, որը շատ է նպաստել իմ առաջընթացին: «Բարսելոնայում» մրցելույթներս օգնել են ինձ դառնալ իսկական պրոֆեսիոնալ: Միայն լավ խոսքեր ունեմ «Բարսելոնայի»  մասին»,- 43-ամյա պորտուգալացու խոսքը մեջբերում է AS-ը:
Ֆիգուն 1989-1995-ին հանդես է եկել Լիսաբոնի «Սպորտինգում», 1995-2000-ին՝ «Բարսելոնայում», 2000-2005-ին՝ «Ռեալում», 2005-2009-ին՝ Միլանի «Ինտերում»:

13:12  ,  13 сентября, 2016
Бывший полузащитник «Барселоны» и «Реала» Луиш Фигу отметил, что никогда не скажет плохого слова о каталонском клубе, болельщики которого считают его предателем.
«Я никогда не скажу плохого слова о «Барселоне». Вне зависимости от того, как закончилась моя карьера в этом клубе. Это был замечательный этап в моей карьере. Выступления за «Барселону» помогли мне стать настоящим профессионалом. У меня только хорошие слова о «Барселоне», - приводит слова 43-летнего португальца AS.
Фигу с 1989 по 1995 выступал за лиссабонский «Спортинг», с 1995 по 2000 - за «Барселону», с 2000 по 2005 - за «Реал», с 2005 по 2009 - за миланский «Интер».