Փետրվարի 29-ին Բրեմենում կայացած Գերմանիա – Ֆրանսիա (1։2) ընկերական հանդիպումից հետո Ֆրանսիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լորան Բլանը France Football-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ շատ գոհ է իր թիմի ցուցադրած խաղից։
«Մեծ բավականություն ստացա իմ թիմի խաղից։ Բնականաբար, գոհ եմ արդյունքից։ Մարզչական կազմը հիանալի էր ուսումնասիրել գերմանացիների խաղաոճը, եւ ես կարողացա համապատասխան դասավորություն ընտրել։ Լավ գիտակցելով Գերմանիայի հավաքականի հարձակողական ներուժը, մենք օգտվեցինք նրանց պաշտպանների սխալից եւ հաղթանակ տարանք։
Վերջապես Ֆրանսիայի հավաքականը սկսել է կայուն խաղ ցուցադրել։ Շատ ուրախ եմ, որ հավաքականի նորեկ Օլիվյե Ժիրուն գոլի հեղինակ դարձավ։ Մենք հիանալի կոլեկտիվ խաղ ցուցադրեցինք եւ պետք է Եվրո-2012-ում էլ այդպես գործենք։
Այսպիսի խաղերում հաղթանակը վստահություն են հաղորդում խաղացողներին, սակայն ես գիտեմ, որ մենք կարող ենք ավելի լավ խաղալ։ Հաղթանակը նախընտրելի է պարտությունից, եւ մենք պետք է այդ մտածելակերպով առաջնորդվենք»,- Լորան Բլանի խոսքը մեջբերում է France Football-ը։

12:26  ,  1 марта, 2012
Главный тренер сборной Франции Лоран Блан 29 февраля, сразу же после победы сборной Франции в товарищеском матче против сборной Германии (2:1), заявил в интервью France Football, что получил истинное удовольствие от игры.
«Я получил настоящее удовольствие, наблюдая за игрой своих подопечных.
Я очень доволен результатом. Тренерский состав хорошо изучил манеру игры сборной Германии, поэтому я отдал соответствующие указание игрокам.
Прекрасно осознавая атакующие способности немецкой команды, мы воспользовались ошибками в их обороне и заслуженно победили.
Я очень доволен, что сборная Франции начала, наконец-то, показывать стабильную игру. К тому же, я очень рад, что новичок сборной Оливье Жиру забил мяч. Мы показали прекрасную коллективную игру, но нам надо хорошенько поработать до начала чемпионата Европы.
Конечно, такие победы в товарищеских матчах вселяют уверенность в собственных силах, но я знаю, что мы можем играть лучше. Победа всегда лучше поражения. Только с таким мышлением мы можем победить соперника!», - приводит слова главного тренера французской сборной France Football.