14:18  ,  1 նոյեմբերի, 2013
Չեմ պատրաստվում ինչ-որ տեղ տեղափոխվել, ոչ մի առաջարկ չեմ ստացել, ասել է «Կրասնոդարի» եւ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Մարկոս Պիզելին։ 29-ամյա կիսապաշտպանը հայտարարել է, որ բանակցություններ չի վարում ղազախական «Ակտոբեի» հետ եւ չի պատրաստվում հեռանալ ռուսական ակումբից։
«Կրասնոդարի» խաղացող եմ եւ գործող պայմանագիր ունեմ։ Ցանկանում եմ օգնել թիմիս հասնել լավ արդյունքների: Հուսով եմ՝ ավելի շատ խաղային ժամանակ ստանալ։ Այն, որ այդքան էլ շատ չեմ խաղում, դեռ հեռանալու պատճառ չէ։ Երջանիկ եմ «Կրասնոդարում», կարիք չունեմ որեւէ բան փոխելու։
Եթե խաղամ «Կուբանի» հետ դերբիում, ապա կփորձեմ աչքի ընկնել։ Եթե հնարավորություն լինի, մեծ հաճույքով կօգտվեմ դրանից։ Այո, նախկինում խաղում էի «Կուբանում», սակայն դա անցյալում է»,- Պիզելիի խոսքը մեջբերում է «Р-Спорт»-ը։
Հիշեցնենք, որ Մարկոսը 2013-ին «Կուբանից» է տեղափոխվել «Կրասնոդար»։ Ռուսաստանի գավաթի խաղարկության 1/16 եզրափակիչի՝ «Դոլգոպրուդնիի» հետ խաղում նա դարձավ 2 գոլի եւ մեկ գոլային փոխանցման հեղինակ։

14:18  ,  November 1, 2013
“It is not accurate, I’m not planning on moving to anywhere, and I have received no offer,” said Armenian national football squad’s and FC Krasnodar Kuban’s (Russia) Brazilian midfielder Marcos Pizzelli.
The midfielder stated that he is neither negotiating with FC Aktobe (Kazakhstan) not planning to leave his current club.
“I am a Krasnodar player and have a working contract. I want to help my team achieve good results, and I hope to get more playing time. I am happy at Krasnodar; I do not need to change anything,” R-Sport quotes Pizzelli as saying.
To note, the 29-year-old player transferred to FC Krasnodar Kuban from FC Kuban Krasnodar (Russia) this year. In addition, he scored two goals and provided an assist during his club’s Russian Cup round-of-16 game against FC Dolgoprudny.