13:08  ,  5 ապրիլի, 2013
Սուսերամարտի Հայաստանի պատանեկան հավաքականը կմասնակցի պատանիների եւ երիտասարդների աշխարհի առաջնությանը, որը կկայանա ապրիլի 6-10-ը Խորվաթիայի Պորեջ քաղաքում, փոխանցում են Սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարությունից։
Հայաստանի թիմի կազմում հանդես կգան ճկասուսերակիրներ Մայքլ Հովհաննիսյանը եւ Էմիլ Դանիելյանը, ինչպես նաեւ խոցասուսերակիրներ Էդուարդ Հովիկյանը, Արթուր Քոչարյանը եւ Լիլիթ Էվոյանը:
Մայքլ Հովհաննիսյանը արդեն Պորեջում է, որտեղ մարտի 29-ից մասնակցում է սուսերամարտի միջազգային հավաքին: Մայքլ Հովհաննիսյանն իրեն բավականին լավ է դրսեւորել նաեւ այս տարվա փետրվարին Բուդապեշտում կայացած պատանիների եւ երիտասարդների առաջնությունում՝ 100 մասնակիցների մեջ գրավելով 22-րդ տեղը:
Ճկասուսերակիր Էմիլ Դանիելյանը 2012թ.  Երեւանում կայացած միջազգային մրցաշարի հաղթողն է: Լիլիթ Էվոյանը եւ Էդուարդ Հովիկյանը 2013թ. Հայաստանի երիտասարդների չեմպիոններն են, իսկ Արթուր Քոչարյանը՝ երրորդ մրցանակակիր է:

13:08  ,  April 5, 2013
YEREVAN. – Armenia’s youth national fencing team will compete in the Junior and Cadet World Fencing Championships, which will be held in Poreč, Croatia, from Saturday to April 10, the Sport and Youth Affairs Ministry of Armenia informs.
Michael Hovhannisyan, Emil Danielyan, Eduard Hovikyan, Artur Kocharyan, and Lilit Evoyan will represent Armenia at the event.
Hovhannisyan is already in Poreč, where he is attending an international fencing meeting. To note, Michael had performed quite well in the junior and cadet championship that was held this February in Budapest, Hungary, placing 22nd from among one hundred participants.
Danielyan, on the other hand, is the winner of an international tournament in 2012. Hovikyan and Evoyan are Armenia’s 2013 youth champions while Kocharyan is the third-prize recipient.