17:47  ,  15 մարտի, 2012
Սամարայի «Կրիլյա Սովետովը» վերջապես գտել է 2011թ.հունիսի 22-ին «Անժիի» հետ հանդիպման ժամանակ «Մետալուրգ» ստադիոնի արեւմտյան տրիբունայից Մախաչկալայի թիմի բրազիլացի խաղացող Ռոբերտո Կարլոսի ուղղությամբ բանան նետած երկրպագուին:
Չարագործը Սամարայի բնակիչ Վյաչեսլավ Պրոխորովն է: Նա տեսաուղերձում ընդունել է մեղքը: Պրոխորովն ասել է, որ ռասիստական մղումներից չի գնացել այդ քայլին, այլ ընդամենը դժգոհ է եղել «Կրիլյա Սովետովից», որն այդ օրը երեք գնդակ էր բաց թողել Կարլոսի թիմից:
Ռուսաստանի օրենսդրությամբ Պրոխորովի արարքը քրեորեն պատժելի չէ: Ակումբը կփորձի տուգանել ֆուտբոլասերին 300 հազար ռուբլի: Հենց այդքան էր ակումբը վճարել երկրպագուի արարքի համար, գրում է Спорт Экспресс-ը:

17:47  ,  15 марта, 2012
Самарскому клубу «Крылья Советов» наконец-то удалось найти болельщика, который 22 июня 2011 г. незадолго до конца матча с «Анжи» с Западной трибуны стадиона «Металлург» бросил банан в игрока махачкалинской команды Роберто Карлоса.
Клуб вел поиски вместе с правоохранительными органами. Злоумышленником оказался житель Самары Вячеслав Прохоров.
В своем видеообращении он признался, что это он бросил банан на поле. Прохоров также уточнил, что никаких расистских мотивов этот поступок не имел.
По его словам, он просто был недоволен игрой «Крыльев Советов», пропустивших в тот вечер от махачкалинского клуба три безответных мяча.
Однако заметим, что по российскому законодательству, этот поступок в любом случае не является уголовно наказуемым. Правда, «Крылья Советов» могут попробовать взыскать с Прохорова штраф в размере 300 тысяч рублей, который клубу пришлось заплатить за этот поступок своего болельщика, - сообщает Спорт Экспресс.