11:41  ,  20 նոյեմբերի, 2019
Ֆուտբոլի 2020թ. Եվրոպայի առաջնության որակավորման փուլի լավագույն ռմբարկուն Անգլիայի ազգային հավաքականի և Լոնդոնի «Տոտենհեմի» հարձակվող Հարի Քեյնն է: 26-ամյա հարձակվողը դարձել է 12 գոլի հեղինակ:
Քեյնը որակավորման փուլում գոլի հեղինակ է դարձել Անգլիայի հավաքականի յուրաքանչյուր խաղում:
Հարի Քեյնին հաջորդում են Պորտուգալիայի հավաքականի առաջատար Կրիշտիանու Ռոնալդուն և Իսրայելի հավաքականի առաջատար Էրան Զահավին, որոնք դարձել են 11 գոլի հեղինակ:
Քեյնը նաև Եվրո-2020-ի որակավորման փուլի ամենաբարձր արդյունավետություն ցույց տված ֆուտբոլիստն է: Անգլիացի հարձակվողը խփել է 12 գոլ և կատարել 5 գոլային փոխանցում (ընդհանուր՝ 17 միավոր): Այս ցուցանիշով Քեյնին հաջորդում են Անգլիայի հավաքականի կիսապաշտպան Ռահիմ Ստերլինգը և Ռուսաստանի հավաքականի հարձակվող Արտյոմ Ձյուբան՝ 14 միավորով:

11:41  ,  November 20, 2019
The top scorer of the Euro 2020 qualifying round was the Tottenham Hotspur and England squad striker Harry Kane. The 26-year-old striker scored 12 goals, Metro reported. Kane became the author of a goal in every match of the England team.
Harry Kane is followed by Portuguese team leader Cristiano Ronaldo and Israeli team leader Eran Zahavi, who scored 11 goals.
Kane is also the highest scoring player in the Euro 2020 qualifying round. The English striker became the author of 12 goals and five assists (total - 17 points). According to this indicator, Kane is followed by England midfielder Raheem Sterling and Russian national team striker Artem Dzyuba with 14 points.