12:12  ,  16 դեկտեմբերի, 2017
«Մանչեսթեր Յունայթեդը» պատրաստ է հունվարին վաճառել կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին և պաշտպան Լյուկ Շոուին: Այդ մասին հայտարարել է անգլիական թիմի պորտուգալացի գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն:
«Կարծում եմ՝ արդեն հունվարին «Մանչեսթեր Յունայթեդը» կքննարկի առաջարկներ Մխիթարյանի եւ Շոուի վերաբերյալ, եթե լավ գին լինի: Այդպիսին է իմ մոտեցումն այն դեպքերում, երբ ակումբն ինձ որեւէ բան է առաջարկում խաղացողների վաճառքի հարցով: Ամեն ֆուտբոլիստ ունի իր արժեքը: Եթե խաղացողը երջանիկ չէ թիմում եւ խնդրում է վաճառել իրեն այն գնով, որն ընդունելի կլինի ակումբի համար, ապա ես չեմ կարող մերժումով պատասխանել: Անցյալում այդպես է եղել Դեպայի եւ Շնեյդերլինի դեպքում»,- Մոուրինյոյի խոսքը մեջբերում է The Telegraph-ը:
Մխիթարյանի ծառայություններով հետաքրքրված են Դորտմունդի «Բորուսիան» ու Միլանի «Ինտերը»:
ESPN-ը հաղորդել էր, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչն ու Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպանը վիճել են նոյեմբերի 25-ին տեղի ունեցած Անգլիայի առաջնության 13-րդ տուրի խաղից հետո:
Պորտուգալացի մասնագետը դժգոհ է եղել «Բրայթոնի» դեմ խաղում Մխիթարյանի գործողություններից եւ այդ մասին խոսել է բոլոր ֆուտբոլիստների ներկայությամբ: Մխիթարյանը չի համաձայնել քննադատությանը եւ շարունակել է մարզիչի հետ վիճաբանությունը միջանցքում:
Հիշեցնենք, որ այդ խաղում «Մանչեսթեր Յունայթեդը» «Բրայթոնին» հաղթել էր նվազագույն հաշվով մրցակցի ինքնագոլի շնորհիվ, Մխիթարյանը փոխարինման էր դուրս եկել 71-րդ րոպեին՝ ստանալով ամենացածր գնահատականը: Այդ խաղից հետո Մխիթարյանը «Մանչեսթեր Յունայթեդի» 8 հանդիպումներից 7-ում չի ընդգրկվել նույնիսկ պահեստայինների թվում:

12:12  ,  December 16, 2017
Manchester United is ready to sell midfielder Henrikh Mkhitaryan and defender Luke Shaw in January, said Manchester United manager Jose Mourinho on Wednesday, the Telegraph reported.
“I think, for the right price,” said Mourinho, when asked if he would listen to offers in such circumstances. “That’s my approach as a manager, in cases where the club advises me. Every player has a price. If a player is not happy, if a player brings with him the request with the number that we consider a good number for us, like it happened with Memphis and Morgan, I would never say no,” said Mourinho.
Borussia Dortmund and Inter Milan are interested in Mkhitaryan.
According to ESPN, Manchester United Manager had a row with Armenian midfielder after the 13th round of the Premier League on November 25.
Mourinho was unhappy with Mkhitaryan's defensive work rate and a mistake made by the player, singling the Armenian international out for criticism in front of the rest of the first-team squad. Mkhitaryan responded to his manager's remarks, with the player continuing to debate Mourinho's assessment of his performance in the corridor outside the analysis suite at Carrington.
Midfielder Henrikh Mkhitaryan, who subbed in the 71st minute, was given the lowest rating. Man United defeated Brighton 1-0. Henrikh Mkhitaryan is being excluded from Manchester United's match squads as Jose Mourinho wants a balanced bench.