12:33  ,  29 հունիսի, 2017
Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն կլքի Պորտուգալիայի հավաքականի ճամբարը եւ չի մասնակցի Ռուսաստանում ընթացող ֆուտբոլի Կոնֆեդերացիաների գավաթի խաղարկության երրորդ տեղի համար խաղին, հայտնում է Marca-ն:
Պորտուգալիայի հավաքականի մարզչական շտաբը 32-ամյա ֆուտբոլիստին թույլ է տվել հեռանալ, որպեսզի նա հնարավորություն ունենա տեսնել իր երկվորյակ երեխաներին: ԱՄՆ-ում բնակվող փոխնակ մայրը Պորտուգալիայի հավաքականի ավագից օրեր առաջ ունեցել էր որդի եւ դուստր: Երկվորյակներին անվանակոչել են Եվա ու Մատեո:
Կոնֆեդերացիաների Գավաթի կիսաեզրափակիչում Եվրոպայի գործող չեմպիոնը հետխաղյա 11 մետրանոցներով պարտվել էր Չիլիի հավաքականին: Երրորդ տեղի համար խաղում Պորտուգալիայի հավաքականի մրցակիցը հայտնի կդառնա հունիսի 29-ին, երբ կհանդիպեն Գերմանիայի եւ Մեքսիկայի հավաքականները:

12:33  ,  29 июня, 2017
Нападающий мадридского «Реала» Криштиану Роналду покинет расположение сборной Португалии и не сыграет в матче за третье место Кубка конфедераций, сообщает Marca.
Тренерский штаб сборной Португалии разрешил 32-летнему футболисту отправиться к детям. Ранее сообщалось, что Роналду стал отцом близнецов, рожденных суррогатной матерью. Мальчика назвали Матео, девочку - Ева.
В полуфинале Кубка конфедераций португальцы в серии пенальти уступили сборной Чили. Соперником португальцев по матчу за третье место Кубка конфедераций станет проигравший во встрече Германия - Мексика.