18:42  ,  4 հուլիսի, 2014
Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի սուպերմիջին քաշային կարգում WBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամը հաջորդ մենամարտը կանցկացնի սեպտեմբերի 27-ին Գերմանիայում, հաղորդում է Boxing Scene-ը: Նրա մրցակիցը կլինի բրիտանացի Փոլ Սմիթը:
«Ես խելագարի նման կմարզվեմ: Մտադիր չեմ թերագնահատել մրցակցին: Կասեմ միայն, որ Աբրահամը մեծ սխալ է թույլ տվել՝ ընտրելով ինձ: Նա անցկացրել է բազմաթիվ ծանր մենամարտեր: Բայց Կարլ Ֆրոչը 2010-ին ցույց տվեց, թե ինչպես է պետք հաղթել Աբրահամին, որը մեծագույն չեմպիոն է: Մեր ոճերը համապատասխանում են այդ մենամարտի համար»,- ասել է Սմիթը:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 3-ին Արթուր Աբրահամը հաղթեց չեռնոգորիացի Նիկոլա Սյեկլոցային: Փոլ Սմիթը մայիսի 17-ին մենամարտել է իսպանացի Դավիդ Սարաբիայի հետ եւ հաղթել է արդեն երկրորդ ռաունդում:

18:42  ,  4 июля, 2014
Чемпион мира в суперсреднем весе профессионального бокса по версии WBO Артур Абрахам следующий свой поединок проведет 27-го сентября в Германии, сообщает Boxing Scene. Его соперником станет британский боксер Пол Смит (35-3, 20 КО).
«Я буду тренироваться, как сумасшедший. Я не намерен недооценивать соперника, но Абрахам на этот раз сильно ошибся при выборе соперника. Он провел много жестких боев. Но Карл Фроч в 2010-ом году показал, как надо побеждать Абрахама. Однако повторяю себе снова и снова, что он великий чемпион и мне потребуется показать все, на что я способен. Наши стили подходят для этого боя», — сказал Смит.
Напомним, что 3-го мая Артур Абрахам победил черногорского боксера Николу Секлоча (26-2, 8 КО), а Смит 17-го мая нокаутировал испанца Давида Сарабиа во втором раунде.