Լոնդոնի «Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերին 50 միլիոն ֆունտ ստերլինգ կտրամադրվի նոր տրանսֆերներ իրականացնելու համար, գրում է The Sun-ը:
Նման հաշվարկ են կատարել լոնդոնյան ակումբի երկրպագուները, ովքեր ցանկանում են հասկանալ, թե ինչու թիմի ձեռք չի բերում բարձրակարգ ֆուտբոլիստների:
«Արսենալի» երկրպագուների խորհուրդը (The Arsenal Supporters' Trust, AST) դժգոհ է թիմի ղեկավարության վարած քաղաքականությունից, քանի որ լոնդոնցիներն արդեն 7 մրցաշրջան է չեն կարողանում որեւէ տիտղոս նվաճել:
AST-ի խորհուրդը կարծում է, որ թիմի ղեկավարությունը չի ցանկանում նոր տրանսֆերների համար մեծ գումարներ տրամադրել Արսեն Վենգերին, քանի որ մտավախություն կա, որ հաջորդ մրցաշրջանում «Արսենալը» դուրս կմնա Չեմպիոնների լիգայի մասնակիցների ցուցակից:
Երկրպագուները նաեւ ցանկանում են իմանալ, թե ինչու է իրենց թիմի գլխավոր մրցակից Լոնդոնի «Տոտենհեմը» 10 միավորով գերազանցում «Արսենալին», այն դեպքում, երբ «Տոտենհեմի» ֆինանսական հնարավորությունները 40 տոկոսով պակաս են «Արսենալինից»:
Երկրպագուների խորհուրդը պնդում է, որպեսզի Սամիր Նասրիի եւ Սեսկ Ֆաբրեգասի տրանսֆերներից ստացված 50 միլիոն ֆունտ ստերլինգը տրամադրվի նոր ֆուտբոլիստներ ձեռք բերելուն:

У Арсена Венгера есть £50 млн на осуществление трансферов, сообщает The Sun. Такой подсчет провели поклонники «канониров», которые хотят понять, почему клуб не приобретает высококлассных футболистов.
Траст поклонников «Арсенала» (The Arsenal Supporters' Trust, AST) требует ответы от руководства клуба, так как команда уже семь сезонов не может взять ни одного трофея.
На заседании AST был поднят вопрос, сдерживают ли Венгера от приобретения игроков из боязни не квалифицироваться в Лигу чемпионов на следующий сезон. Фанаты также хотели бы знать, почему «Тоттенхэм», непримиримый соперник «Арсенала», находится впереди на 10 очков, несмотря на то, что зарплатная ведомость «шпор» на 40% меньше, чем у «канониров».
Поклонники «Арсенала» опасаются, что непопадание в четверку лучших чемпионата по итогам нынешнего сезона приведет к сокращению игрового бюджета.
Ожидается, что «Арсенал» объявит о прибыли без учета налогов в размере £45 млн, что обусловлено продажами Самира Насри и Сеска Фабрегаса. Клуб настаивает, что Венгер вправе тратить эти деньги по собственному усмотрению.