Ֆուտբոլի Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի առաջնության 6-րդ տուրում Երեւանի «Ալաշկերտն» ընդունեց Չարենցավանի «Վանին» եւ հաղթեց 4:0 հաշվով։
«Ալաշկերտի» կազմում 9-րդ րոպեին աչքի ընկավ Կոնգոն ներկայացնող, 23-ամյա հարձակվող Դոմի Մասումուն, որին փոխանցում կատարեց 28-ամյա պաշտպան Դավիթ Տերտերյանը:
39-րդ րոպեին Մասումուն դուբլ ձեւակերպեց: Նրան փոխանցում կատարեց 23-ամյա նիգերիացի հարձակվող Օլավալե Ֆարայոլան:
62-րդ րոպեին Կարեն Նալբանդյանի արդյունավետ փոխանցումից հետո Մասումուն գլխի հարվածով հեթ-տրիկ ձեւակերպեց եւ մրցաշրջանում խփեց 5-րդ գոլը:
Ավելացված ժամանակի 3-րդ րոպեին 24-ամյա նիգերիացի հարձակվող Ֆիլիպ Էջիկեն խփեց «Ալաշկերտի» 4-րդ գոլը:
«Ալաշկերտը» 5 խաղից հետո 13 միավորով 2-րդն է, «Վանը» մրցաշարային աղյուսակում վերջինն է եւ ունի 1 միավոր:
Նշենք, որ «Ալաշկերտի» դեմ խաղում «Վանը» մասնակցեց առանց գլխավոր մարզիչի: Հանդիպման մեկնարկից ժամեր առաջ ակումբը հայտարարեց գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Միխայլովի հետ երկկողմանի համաձայնությամբ պայմանագիրը խզելու մասին:

In the 6th round of the Armenian Premier League, Yerevan's Alashkert hosted Charentsavan's Van and won 4–0.
23-year-old forward from the Congo Domi Masumu scored for Alashkert in the 9th minute assisted by 28-year-old defender Davit Terteryan.
Masumu netted his second goal in the 39th minute, receiving the assist from 23-year-old Nigerian forward Olawale Farayola.
In the 62nd minute, Masumu completed a hat-trick with a header following an assist from Karen Nalbandyan marking his fifth goal of the season.
In the third minute of stoppage time 24-year-old Nigerian forward Philip Ejike scored Alashkert's fourth goal.
Alashkert sits in second place with 13 points from five matches, while Van is at the bottom of the standings with one point.
It is worth noting that Van played the match against Alashkert without a head coach; hours before kickoff, the club announced the termination of head coach Aleksandr Mikhailov's contract by mutual agreement.