Աշխարհի փոխչեմպիոն Ֆրանսիայի հավաքականի եւ Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կիլիան Մբապեն դարձավ աշխարհի առաջնություններում 20 հանդիպում անցկացրած ամենաերիտասարդ ֆուտբոլիստը պատմության մեջ։
Մարոկկոյի դեմ աշխարհի առաջնության քառորդ եզրափակիչի հանդիպմանը (2։0) Կիլիան Մբապեն մասնակցեց 27 տարեկան եւ 201 օրական։
Մբապեն գերազանցեց լեհ պաշտպան Վլադիսլավ Ժմուդայի տարիքային ռեկորդը, որը գրանցվել էր 1982 թվականին (28 տարեկան եւ 34 օրական)։
20 խաղում Մբապեն խփել է 20 գոլ, կատարել 6 գոլային փոխանցում։
Մբապեն բոլոր հանդիպումներն անցկացրել է ազգային թիմի ֆրանսիացի գլխավոր մարզիչ Դիդիե Դեշամի ղեկավարությամբ։ Այս ցուցանիշը եւս ռեկորդային է։

Нападающий сборной Франции и парижского ПСЖ Килиан Мбаппе установил историческое достижение, став самым молодым футболистом в истории с 20 матчами на чемпионатах мира, сообщает Opta.
Юбилейным для французского футболиста стал матч 1/4 финала чемпионата мира 2026-го года против сборной Марокко (2:0). Он достиг этой отметки в возрасте 27 лет и 201 дня. Мбаппе побил рекорд польского защитника Владислава Жмуды, установленный в 1982 году (28 лет 34 дня).
В 20-и матчах форвард забил 20 голов и отдал 6 результативных передач. Все игры на мировых первенствах Мбаппе провел под руководством Дидье Дешама.
Килиан Мбаппе дебютировал на чемпионатах мира в 2018-м году в России, где в составе сборной Франции завоевал титул чемпиона.