01:36  ,  21 նոյեմբերի, 2012
Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլի հինգերորդ տուրում Դոնեցկի «Շախտյորը» հյուրընկալվեց «Նորդշելանդին»: 24-րդ րոպեին հաշիվը բացեց Մորտեն Նորստրանը: 2 րոպե անց Լուիս Ադրիանոն հավասարեցրեց հաշիվը: Բրազիլացի հարձակվողը խախտեց Fair Play-ի կանոնները: Վիլիանը գնդակը վերադարձնում էր դանիացիներին, սակայն Ադրիանոն տիրացավ գնդակին եւ այն ուղարկեց մրցակցի դարպասը: Եւս երեք րոպե անց դանիացիները կրկին առաջ անցան հաշվի մեջ: Սակայն 44-րդ րոպեին Մխիթարյանի հարվածից հետո դարպասապահը գնդակը հետ մղեց Վիլիանի ոտքերի մոտ, եւ բրազիլացին նորից հավասարեցրեց հաշիվը: Երկրորդ խաղակեսում Վիլիանը եւս մեկ անգամ, իսկ Լուիս Ադրիանոն երկու անգամ գրավեցին մրցակցի դարպասը` հաշիվը դարձնելով 5:2:
Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանը խաղադաշտ դուրս եկավ մեկնարկային կազմում եւ մասնակցեց ամբողջ հանդիպմանը: Մխիթարյանը մի քանի լավ հնարավորություն ուներ գրավելու մրցակցի դարպասը:
Թուրինի «Յուվենտուսը» սեփական խաղադաշտում 3:0 հաշվով հաղթեց «Չելսիին»: Գոլերի հեղինակ դարձան Ֆաբիո Կվալյարելյան, Սեբաստիան Ջովինկոն եւ Արտուրո Վիդալը:
Այս տուրից հետո E խմբի մրցաշարային աղյուսակը 10 միավորով գլխավորում է «Շախտյորը», որը դուրս եկավ փլեյ-օֆֆ:  «Յուվենտուսը» ունի 9 միավոր, իսկ «Չելսին»` 7:

В матче группы Е между датским «Нордшелландом» и донецким «Шахтером» было зафиксировано 7 взятий ворот.
В течение 7 минут команды забили 3 мяча. На гол «Нордшелланда» в исполнении Мортена Нордстранда на 24-й минуте встречи, «Шахтер» ответил точным ударом Фернандиньо» на 26-й, однако на 29-й Каспер Лорентсен вновь вывел датчан вперед. Казалось бы что команды так и уйдут на перерыв, однако Виллиан на 45-й минуте восстановил равновесие.
Во втором тайме сначала Виллиан на 50-й минуте оформил дубль, а затем и Луис Адриано последовал примеру своего бразильского соотечественника, забив 4-й и 5-й мячи донецкого клуба.
В другом матче группы туринский «Ювентус» на своем поле одержал важнейшую победу над лондонским «Челси» со счетом 2:0.
В составе «Старой синьоры» отметились Фабио Куалльярелла, чилиец Артуро Видаль, и Себастьян Джовинко
Лига Чемпионов
«Нордшелланд» - «Шахтер» 2:5
Мортен Нордстранда 24, Каспер Лорентсен 29 – Фернандиньо 26, Виллиан 45, Виллиан 50, Луис Адриано 53, 81