13:49  ,  16 հոկտեմբերի, 2012
Վրաստանը պետք է մասնակցի Սոչիում կայանալիք 2014թ. ձմեռային Օլիմպիական խաղերին, հայտարարել է Վրաստանի խորհրդարանական ընտրություններում առավելագույն ձայներ հավաքած «Վրացական երազանք» ընդդիմադիր շարժման առաջնորդ, Վրաստանի վարչապետի թեկնածու Բիձինա Իվանիշվիլին:
«Վրաստանը պետք է մասնակցի Սոչիի Օլիմպիական խաղերին: Որպես հարեւան՝ Վրաստանը պետք է ամեն ինչ անի, որ Օլիմպիական խաղերն անցնեն խաղաղ եւ առանց խնդիրների»,- Իվանիշվիլիի խոսքը փոխանցում է «Новости-Грузия»-ն:
2008թ. պատերազմից հետո Վրաստանի կառավարությունում խոսակցություններ կային, որ Թբիլիսին կարող է բոյկոտել Սոչիի Օլիմպիական խաղերը:

13:49  ,  16 октября, 2012
Победивший на парламентских выборах в Грузии, кандидат на пост премьер-министра Грузии, глава коалиционного блока «Грузинская мечта» Бидзина Иванишвили заявил, что Грузия должна принять участие в Олимпийских играх 2014 года в Сочи.
«Грузия должна принять участие в Олимпиаде и, как сосед, должна делать все, чтобы Олимпиада прошла мирно и без эксцессов», – передает слова Иванишвили «Новости-Грузия».
После войны 2008 года в политических кругах Грузии неоднократно обсуждались возможные действия Тбилиси в связи с Олимпиадой в Сочи, вплоть до возможного бойкота.