19:53  ,  6 օգոստոսի, 2021

Տոկիո-2020. Օգոստոսի 6-ի բոլոր մեդալակիրներն ու ընդհանուր մեդալային հաշվարկը

Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերում օգոստոսի 6-ին վիճարկվեց մեդալների 23 հավաքածում։ Ընդհանուր մեդալային հաշվարկի առաջատարը Չինաստանն է՝ 36 ոսկե, 26 արծաթե, 17 բրոնզե մեդալ։ Երկրորդ տեղում ընթացող ԱՄՆ-ն ունի 31 ոսկե, 36 արծաթե, 31 բրոնզե մեդալ։ Եռյակը եզրափակում է Ճապոնիան՝ 24 ոսկե, 11 արծաթե, 16 բրոնզե մեդալ։

Աթլետիկա, տղամարդիկ, մարզական քայլք, 50 կմ

  1. Դավիդ Տոմալա (Լեհաստան)՝ 3:50.08
  2. Յոնատան Հիլբերտ (Գերմանիա)՝ 3:50.44
  3. Էվան Դանֆի (Կանադա)՝ 3:50.59

Լողափնյա վոլեյբոլ, կանայք

  1. Էյփրիլ Ռոս / Ալիքս Քլայնման (ԱՄՆ)
  2. Մարիաֆե Արտաչո դել Սոլար / Թալիքա Քլենսի (Ավստրալիա)
  3. Անուկ Վերժե-Դեպրե / Ջոանա Հայդրիխ (Շվեյցարիա)

Բռցնքամարտ, տղամարդիկ, 91 կգ

  1. Խուլիո լա Կրուս (Կուբա)
  2. Մուսլիմ Գաջիմագոմեդով (Ռուսաստան)
  3. Աբներ Տեյշեյրա (Բրազիլիա), Դեւիդ Նիկա (Նոր Զելանդիա)

Հեծանվահրապարակ, կանայք, մեդիսոն

  1. Քեթի Արչիբալդ / Լորա Քենի (Մեծ Բրիտանիա)՝ 78
  2. Ամալի Դիդերիկսեն / Ջուլի Լետ (Դանիա)՝ 35
  3. Գուլնազ Խատունցեւա / Մարիա Նովոլոդսկայա (Ռուսաստան)՝ 26

Աթլետիկա, կանայք, մարզական քայլ, 20 կմ

  1. Անտոնելա Պալմիզանո (Իտալիա)՝ 1:29.12
  2. Սանդրա Արենաս (Կոլումբիա)՝ 1:29.37
  3. Լյու Հուն (Չինաստան)՝ 1:29.57

Հեծանվահրապարկ, տղամարդիկ, սպրինտ

  1. Հարի Լավրեյսեն (Նիդերլանդներ)
  2. Ջեֆրի Հուգլանդ (Նիդերլանդներ)
  3. Ջեք Քարլին (Մեծ Բրիտանիա)

Ժամանակակից հնգամարտ, կանայք

  1. Քեյթ Ֆրենչ (Մեծ Բրիտանիա)՝ 1385 միավոր (օլիմպիական ռեկորդ)
  2. Լաուրա Ասադաուսկայտե (Լիտվա)՝ 1370
  3. Շարլոտա Կովաչ (Հունգարիա)՝ 1368

Մականախաղ, կանայք

  1. Նիդերլանդներ
  2. Արգենտինա
  3. Մեծ Բրիտանիա

Կարատե, տղամարդիկ, կատա

  1. Ռիո Կիյունա (Ճապոնիա)
  2. Դամիան Ուգո Կինտերո (Իսպանիա)
  3. Արիել Տորես Գուտիերես (ԱՄՆ), Ալի Սոֆուօղլու (Թուրքիա)

Ազատ ոճի ըմբշամարտ, տղամարդիկ, 125 կգ

  1. Գեյբլ Դեն Սթիվենսոն (ԱՄՆ)
  2. Գենո Պետրիաշվիլի (Վրաստան)
  3. Ամիր Հոսեյն Զարե (Իրան), Տահա Ակգյուլ (Թուրքիա)

Ազատ ոճի ըմբշամարտ, կանայք, 53 կգ

  1. Մայու Մուկաիդա (Ճապոնիա)
  2. Ցզյանյու Պան (Չինաստան)
  3. Վանեսա Կոլոդինսկայա (Բելառուս), Բոլորտույա Բատ Օչիր (Մոնղոլիա)

Սեղանի թենիս, տղամարդիկ, թիմային

  1. Չինաստան
  2. Գերմանիա
  3. Ճապոնիա

Ազատ ոճի ըմբշամարտ, տղամարդիկ, 74 կգ

  1. Զաուրբեկ Սիդակով (Ռուսաստան)
  2. Մագոմեդհաբիբ Կադիմագոմեդով (Բելառուս)
  3. Կայլ Դուգլաս Դեյք (ԱՄՆ), Բեկզոդ Աբդուրահմոնով (Ուզբեկստան)

Աթլետիկա,  տղամարդիկ, 5000 մետր

  1. Ջոշուա Չեպտեգեի (Ուգանդա)՝ 12.58,15
  2. Մոհամեդ Ահմեդ (Կանադա)՝ 12.58,61
  3. Փոլ Չելիմո (ԱՄՆ)՝ 12.59,05

Կարատե, կանայք, կումիտե, 61 կգ

  1. Յովանա Պրեկովիչ (Սերբիա)
  2. Ին Սյաոյան (Չինաստան)
  3. Ջանա Լոտֆի (Եգիպտոս), Մերվե Ջոբան (Թուրքիա)

Աթլետիկա,  կանայք,  400 մետր

  1. Շոնա Միլեր–Ույբո (Բահամյան կղզիներ)՝ 48,36
  2. Մարիլեյդի Պաուլինո (Դոմինիկյան Հ.)՝ 49,20
  3. Էլիսոն Ֆելիքս (ԱՄՆ)՝ 49,46

Կարատե, տղամարդիկ, կումիտե, 75 կգ

  1. Լուիջի Բուզա (Իտալիա)
  2. Ռաֆայել Ագաեւ (Ադրբեջան)
  3. Ստանիսլավ Գորունա (Ուկրաինա), Գաբոր Հարշպատակի (Հունգարիա)

Աթլետիկա,  կանայք,  1500 մետր

  1. Ֆաիտ Չեպնգետիչ Կիպիեգոն (Քենիա)՝ 3.53,11 (օլիմպիական ռեկորդ)
  2. Լորա Միյոր (Մեծ Բրիտանիա)՝ 3.54,50
  3. Սիֆան Հասան (Նիդերլանդներ)՝ 3.55,86

Մագլցում, կանայք

  1. Յանյա Գարնբրետ (Սլովենիա)՝ 5,00
  2. Միհո Նոնակա (Ճապոնիա)՝ 45,00
  3. Ակիյո Նոգուտի (Ճապոնիա)՝ 64,00

Աթլետիկա,  կանայք,  նիզակի նետում

  1. Շիին Լյու (Չինաստան)՝ 66,34
  2. Մարիա Անդրեյչիկ (Լեհաստան)՝ 64,61
  3. Քելսի-Լի Բարբեր (Ավստրալիա)

Աթլետիկա,  կանայք,  4x100 մետր

  1. Ջամայկա՝ 41,02
  2. ԱՄՆ՝ 41,45
  3. Մեծ Բրիտանիա՝ 41,88

Աթլետիկա,  տղամարդիկ,  4x100 մետր

  1. Իտալիա՝ 37,50
  2. Մեծ Բրիտանիա՝ 37,51
  3. Կանադա՝ 37,70

Ֆուտբոլ, կանայք

  1. Կանադա
  2. Շվեդիա
  3. ԱՄՆ

Հետևեք NEWS.am SPORT-ին Facebook-ում, Twitter և Telegram-ում


  • Այս թեմայով

  • Լրահոս
  • Հարցում
Քվեարկել են (13)
  • Ֆեյսբուք
  • NEWS.am Sport Exclusive
  • Արխիվ