19:11  ,  5 օգոստոսի, 2021

Տոկիո-2020. Օրվա բոլոր մեդալակիրներն ու ընդհանուր մեդալային հաշվարկը

Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերում օգոստոսի 5-ին վիճարկվեց մեդալների 27 հավաքածու։

Ընդհանուր մեդալային հաշվարկում առաջատարը Չինաստանն է՝ 34 ոսկե, 24 արծաթե, 16 բրոնզե մեդալ։ Երկրորդ տեղում է ԱՄՆ-ն՝ 29 ոսկե, 35 արծաթե, 27 բրոնզե։ Լավագույն եռյակը եզրափակում է Ճապոնիան՝ 22 ոսկե, 10 արծաթե, 14 բրոնզե մեդալ։

Լող, տղամարդիկ, բաց ջուր, 10 կմ

  1. Ֆլորիան Վելբրոկ (Գերմանիա)՝ 1:48.33,7
  2. Կրիշտոֆ Ռաշովսկի (Հունգարիա)՝ 1:48.59,0
  3. Գրեգորիո Պալտրինիերի (Իտալիա)՝ 1:49.01,1

Աթլետիկա, տղամարդիկ, եռացատկ

  1. Պեդրո Պաբլո Պիչարդո (Պորտուգալիա)՝ 17,98 մետր
  2. Չժու Յամին (Չինաստան)՝ 17,57
  3. Յուգ Ֆաբրիս Զանգո (Բուրկինա Ֆասո)՝ 17,47

Աթլետիկա, տղամարդիկ, գնդի հրում

  1. Ռայան Կրաուզեր (ԱՄՆ)՝ 23,30 մետր (օլիմպիական ռեկորդ)
  2. Ջո Մատիաս Կովաչ (ԱՄՆ)՝ 22,65
  3. Թոմաս Ուոլշ (Նոր Զելանդիա)՝ 22,47

Աթլետիկա, տղամարդիկ, 110 մետր արգելավազք

  1. Հենսլ Փարչմենթ (Ջամայկա)՝ 13,04
  2. Գրանտ Հոլոուեյ (ԱՄՆ)՝ 13,09
  3. Ռոնալդ Լեւի (Ջամայկա)՝ 13,10

Թիավարություն, տղամարդիկ, բայդարկա, մեկտեղանի, 200 մետր

  1. Շանդոր Տոտկա (Հունգարիա)՝ 35,035
  2. Մանֆրեդի Ռիցա (Իտալիա)՝ 35,080
  3. Լիամ Հիթ (Մեծ Բրիտանիա)՝ 35,202

Թիավարություն, կանայք, կանոե, մեկտեղանի, 200 մետր

  1. Նեւին Հարիսոն (ԱՄՆ)՝ 45,932
  2. Լորանս Վենսան–Լապուանտ (Կանադա)՝ 46,786
  3. Լյուդմիլա Լուզան (Ուկրաինա)՝ 47,034

Թիավարություն, կանայք, բայդարկա, մեկտեղանի, 500 մետր

  1. Լիզա Քերինգտոն (Նոր Զելանդիա)՝ 1.51,216
  2. Տամար Չիպեշ (Հունգարիա)՝ 1.51,855
  3. Էմմա Օստրան Յորգենսեն (Դանիա)՝ 1.52,773

Թիավարություն, տղամարդիկ, բայդարկա, երկտեղանի, 1000 մետր

  1. Ժան վան դեր Վեստեյզեն / Թոմաս Գրին (Ավստրալիա)՝ 3.15,280
  2. Մաքս Հոֆ / Յակով Շոպֆ (Գերմանիա)՝ 3.15,584
  3. Յոզեֆ Դոստալ / Ռադեկ Սլոուֆ (Չեխիա)՝ 3.16,106

Քեյթբորդինք, տղամարդիկ, զբոսայգի

  1. Քիգան Պալմեր (Ավստրալիա)՝ 95,83
  2. Պեդրո Բարոս (Բրազիլիա)՝ 86,14
  3. Քորի Ջունո (ԱՄՆ)՝ 84,13

Բռնցքամարտ, տղամարդիկ, 57 կգ

  1. Ալբերտ Բատիրգազիեւ (Ռուսաստան)
  2. Դյուկ Ռեգան (ԱՄՆ)
  3. Լասարո Խորխե Ալվարես Էստրադա (Կուբա), Սամուել Տակայի (Գանա)

Ջրացատկ, կանայք, աշտարակ, 10 մետր

  1. Հունչան Ցյուան (Չինաստան)՝ 466,20
  2. Յույսի Չեն (Չինաստան)՝ 425,40
  3. Մելիսա Վու (Ավստրալիա)՝ 371,40

Աթլետիկա, տղամարդիկ, մարզական քայլք, 20 կմ

  1. Մասիմո Ստանո (Իտալիա)՝ 1:21.05
  2. Կոկի Իկեդա (Ճապոնիա)՝ 1:21.14
  3. Տոսիկաձու Յամանիսի (Ճապոնիա)՝ 1:21.28

Հեծանվահրապարակ, կանայք, քեյրին

  1. Շանե Բրասպենինքս (Նիդերլանդներ)
  2. Էլես Էնդրյուս (Նոր Զելանդիա)
  3. Լորիան Ժենետ (Կանադա)

Հեծանվահրապարակ, տղամարդիկ, օմնիում, միավորներով մրցավազք

  1. Մեթյու Ուոլս (Մեծ Բրիտանիա)՝ 153
  2. Քեմփբել Սթյուարթ (Նոր Զելանդիա)՝ 129
  3. Էլիա Վիվիանի (Իտալիա)՝ 124

Ազատ ոճի ըմբշամարտ, տղամարդիկ, 57 կգ

  1. Զաուր Ուգուեւ (Ռուսաստան)
  2. Կումար Ռավի (Հնդկաստան)
  3. Նուրիսլամ Սանաեւ (Ղազախստան), Թոմաս Պատրիկ Գիլման (ԱՄՆ)

Կարատե, կանայք, կատա

  1. Սանդրա Սանչես Խայմե (Իսպանիա)
  2. Կիյու Սիմիձու (Ճապոնիա)
  3. Մո Շոն Գրեյս Լաու (Հոնկոնգ), Վիվյանա Բոտարո (Իտալիա)

Մականախաղ, տղամարդիկ

  1. Բելգիա
  2. Ավստրալիա
  3. Հնդկաստան

Ազատ ոճի ըմբշամարտ, տղամարդիկ, 86 կգ

  1. Դեւիդ Մորի Թեյլոր (ԱՄՆ)
  2. Հասան Յազդանիչարատի (Իրան)
  3. Արթուր Նայֆոնով (Ռուսաստան), Մայլզ Նազեմ Ամին (Սան Մարինո)

Աթլետիկա, կանայք, ձողացատկ

  1. Քեթի Նաժոթ (ԱՄՆ)՝ 4,90
  2. Անժելիկա Սիդորովա (Ռուսաստան)՝ 4,85
  3. Հոլի Բրեդշոու (Մեծ Բրիտանիա)՝ 4,85

Կարատե, տղամարդ, կումիտե, 67 կգ

  1. Ստեֆան դա Կոստա (Ֆրանսիա)
  2. Էրայ Սամդան (Թուրքիա)
  3. դարհան Ասադիլով (Ղազախստան), Աբդել Ռահման Ալ–Մասատֆա (Հորդանան)

Կարատե, կանայք, կումիտե, 55 կգ

  1. Իվետ Գորանովա (Բուլղարիա)
  2. Անժելիկա Տերլյուգա (Ուկրաինա)
  3. Բետինա Պլանկ (Ավստրիա), Վեն Ցզի–Յուն (Տայպեյ)

Ազատ ոճի ըմբշամարտ, կանայք, 57 կգ

  1. Ռիսակո Կավաի (Ճապոնիա)
  2. Իրինա Կուրոչկինա (Բելառուս)
  3. Էվելինա Գեորգիեւ Նիկոլովա (Բուլղարիա), Հելեն Լուիզ Մարուլիս (ԱՄՆ)

Աթլետիկա, տղամարդիկ, 400 մետր

  1. Սթիվեն Գարդիներ (Բահամյան կղզիներ)՝ 43,85
  2. Անտոնի Խոսե Սամբրանո (Կոլումբիա)՝ 44,08
  3. Կիրանի Ջեյմս (Գրենադա)՝ 44,19

Աթլետիկա, կանայք, յոթնամարտ

  1. Նաֆիսատու Տիամ (Բելգիա)
  2. Անուկ Վետեր (Նիդերլանդներ)
  3. Էմմա Օստերվեգել (Նիդերլանդներ)

Սեղանի թենիս, կանայք, թիմային

  1. Չինաստան
  2. Ճապոնիա
  3. Հոնկոնգ

Աթլետիկա, տղամարդիկ, տասնամարտ

  1. Դամիան Ուորներ (Կանադա)
  2. Քեւին Մայեր (Ֆրանսիա)
  3. Էշլի Մոլոնի (Ավստրալիա)

Մագլցում, տղամարդիկ

  1. Ալբերտո Խինես Լոպես (Իսպանիա)՝ 28,00
  2. Նաթանիել Քոուլման Коулман (ԱՄՆ)՝ 30,00
  3. Յակոբ Շուբերտ (Ավստրիա)՝ 35,00

Հետևեք NEWS.am SPORT-ին Facebook-ում, Twitter և Telegram-ում


  • Այս թեմայով

  • Հարցում
Քվեարկել են (13)
  • Ֆեյսբուք
  • NEWS.am Sport Exclusive
  • Արխիվ