09:06  ,  31 օգոստոսի, 2015
Մոսկվայի «Սպարտակի» կիսապաշտպան Արաս Օզբիլիսը հրաժարվել է կարիերան շարունակել Թուրքիայում: Այդ մասին «90 минут плюс» հաղորդման եթերում ասել է «ՆՏՎ Պլյուսի» մեկնաբան Նոբել Առուստամյանը: Նրա խոսքով՝ Օզբիլիսի տրանսֆերի հարցով Ռուսաստանի 9-ակի չեմպիոնն առաջարկներ է ստացել թուրքական ակումբներից, սակայն Հայաստանի հավաքականի 25-ամյա ֆուտբոլիստը հրաժարվել է տեղափոխվել այդ երկիր:
«Օզբիլիսին ցանկանում էին վաճառել, բայց նա հրաժարվեց տեղափոխվել Թուրքիա, որտեղից կային առաջարկներ»,- ասել է Նոբել Առուստամյանը:
Ավելի վաղ թուրքական մամուլում լուրեր էին շրջանառվում, որ Արաս Օզբիլիսին ցանկանում է ձեռք բերել թուրքական «Բուրսասպորը», որը պաշտոնական առաջարկ էր արել «Սպարտակին»: Հայ կիսապաշտպանի գործող պայմանագիրը մոսկովյան ակումբի հետ նախատեսված է մինչեւ 2018-ի ամռանը:

09:06  ,  31 августа, 2015
Полузащитник московского «Спартака» Арас Озбилиз отказался продолжить карьеру в Турции. Об этом в эфире программы «90 минут плюс» сообщил комментатор телеканалa «НТВ-Плюс» Нобель Арустамян. По его словам, 9-кратный чемпион России получал предложения от турецких клубов, однако 25-летний футболист не захотел переезжать в Турцию.
«Озбилиза хотели продать, но он отказался ехать в Турцию, откуда были предложения», - сказал Нобель Арустамян.
Ранее ходили слухи, что хавбеком сборной Армении интересуется «Бурсаспор». Действующее соглашение армянского полузащитника с московским клубом рассчитано до лета 2018-го года.