17:20  ,  27 հուլիսի, 2015
Յուրա Մովսիսյանն այս պահին Զե Լուիշից ավելի լավ է պատրաստ, ասել է Մոսկվայի «Սպարտակի» գլխավոր մարզիչ Դմիտրի Ալենիչեւը՝ մեկնաբանելով Ռուսաստանի առաջնության երկրորդ տուրում «Կրասնոդարի» նկատմամբ արտագնա հաղթանակը։
«Զե Լուիշը վնասվածքից հետո նոր է ապաքինվել եւ լիարժեք պատրաստ չէ։ Նա դեռ պատրաստ է խաղալ 30-35 րոպե։ Յուրա Մովսիսյանին «Կրասնոդարի» դեմ մեկնարկային կազմում ընդգրկելը կապ չի ունեցել այն բանի հետ, որ նրա նախկին ակումբն է։ Պարզապես, այս պահին նա ավելի լավ է պատրաստ։ Նա իր գործը կատարեց։ Դուրս եկավ եւ գնդակ խփեց։ Թեեւ Մովսիսյանը եւս մեկ դրվագ ուներ, երբ Շիրոկովից ստացավ հրաշալի փոխանցում»,- Ալենիչեւի խոսքը մեջբերում է «Սպարտակի» կայքը։

17:20  ,  27 июля, 2015
Главный тренер «Спартака» Дмитрий Аленичев отметил, что форвард сборной Армении Юра Мовсисян на данный момент готов лучше, чем новичок московского клуба Зе Луиш.
«Вообще-то даже не думал, что Юра играл за «Краснодар»; никакой связи здесь нет. Просто на данный момент Мовсисян готов лучше, чем Зе Луиш, который продолжает набирать оптимальные игровые кондиции. Из-за травмы он довольно-таки долго не тренировался, поэтому сейчас наверстывает упущенное и готов отыграть только 30–35 минут. Что касается Юры, то он вышел и забил гол, выполнив свою задачу. Хотя Мовсисян имел и еще один верный момент, когда Широков отдал ему просто шикарный пас»,- приводит слова Аленичева официальный сайт «Спартака».
Напомним, что благодаря голу Юры Мовсисяна «Спартак» на выезде обыграл «Краснодар» в матче 2-го тура чемпионата России.