16:48  ,  9 հոկտեմբերի, 2014
Դորտմունդի «Բորուսիայի» կիսապաշտպաններ Մարկո Ռոյսը, Հենրիխ Մխիթարյանն ու Իլկայ Գյունդոգանը Գերմանիայի առաջնության 8-րդ տուրի՝ «Քյոլնի» հետ խաղում, ամենայն հավանականությամբ, կլինեն «Բորուսիայի» հայտացուցակում, տեղեկացնում է Bild-ը։
«Հուսով ենք, որ նվազագույնը նրանք կլինեն պահեստայինների թվում»,- հայտարարել է սպորտային տնօրեն Միխայել Ցորկը։
Պարբերականը նաեւ գնահատել է ֆուտբոլիստների ֆիզիկական վիճակը։
Հենրիխ Մխիթարյանը սահմանափակումներով մարզվում է ընդհանուր խմբում։ Կիսապաշտպանը նաեւ մարզվում է անհատական ծրագրով։ 3 շաբաթվա ընթացքում ֆուտբոլիստը վերականգնել է մարզավիճակի 90 տոկոսը։ 80 տոկոս է հավանականությունը, որ «Քյոլնի» հետ խաղում Մխիթարյանը դուրս կգա խաղադաշտ։
Մարկո Ռոյսը հասցրել է վերականգնվել 80 տոկոսով։ «Քյոլնի» հետ խաղում նրա մասնակցելու հավանականությունը 90 տոկոս է։ Իլկայ Գյունդոգանը վերականգնվել է 75 տոկոսով եւ առաջիկա խաղում նրա մասնակցելու հնարավորությունը 50 տոկոս է։

16:48  ,  October 9, 2014
In all likelihood, Borussia Dortmund (BVB) midfielders Henrikh Mkhitaryan, Marco Reus, and Ilkay Gündogan will be in the BVB roster for the club’s German Bundesliga match against 1. FC Köln, Bild reported.
“We hope that they will be among the substitutes at the very least,” Dortmund Sporting Director Michael Zorc stated.
Bild also made an assessment of the physical condition of these players.
With respect to Armenia national football squad’s Mkhitaryan, the magazine noted that he is training with the full BVB squad, but with limitations. The midfielder is also training with an individual program. Over the course of the past three weeks, the player has recovered 90 percent of his physical fitness. And there is an 80-percent chance that the Armenia international will enter the pitch against Köln.