13:31  ,  25 հուլիսի, 2014
Մադրիդի «Ռեալի» գլխավոր մարզիչ Կարլո Անչելոտին հայտարարել է, որ ֆուտբոլի Իսպանիայի առաջնության մեկնարկից առաջ որոշում կկայացնի հիմնական դարպասապահի վերաբերյալ։ Իտալացի մասնագետը հայտարարել է, որ հաջորդ մրցաշրջանում չի կիրառի դարպասապահների ռոտացիա։
«Կեյլոր Նավասն այս պահին «Ռեալի» ֆուտբոլիստ չէ։ Նախապատրաստվում ենք հաջորդ մրցաշրջանին, եւ Իկեր Կասիլյասը սկսել է մարզվել։ Մեզ համար դարպասապահների հարցը խնդիր չէ։ Նախորդ մրցաշրջանում շատ էին խոսում այդ մասին, սակայն չէի լսում դրանք։
Պրիմերայի մեկնարկից առաջ կորոշեմ, թե ով կլինի թիմի հիմնական դարպասապահը»,- Անչելոտիի խոսքը մեջբերում է AS-ը։
Հիշեցնենք, որ նախորդ մրցաշրջանում Իկեր Կասիլյասը «Ռեալի» դարպասը պաշտպանում էր Իսպանիայի գավաթի խաղարկությունում եւ Չեմպիոնների լիգայում, իսկ Դիեգո Լոպեսը՝ Պրիմերայում։

13:31  ,  25 июля, 2014
Главный тренер мадридского «Реала» Карло Анчелотти отметил, что в следующем сезоне не будет использовать ротацию голкиперов и определится с основным вратарем команды перед стартом чемпионата Испании.
«На данный момент Кейлор Навас не является футболистом «Реала». Продолжаем готовиться к следующему сезону, а Икер Касильяс тренируется с командой. Вратарская позиция не является проблемной для нас. Перед стартом Примеры определюсь с основным вратарем»,- приводит слова Анчелотти AS.
Напомним, что в прошедшем сезоне Икер Касильяс защищал ворота «Реала» в матчах Лиги чемпионов и Кубка Испании, а в матчах Примеры играл Диего Лопес.