14:51  ,  23 հոկտեմբերի, 2018
Անկասկած է, որ Մեսին ուժեղ է Ռոնալդուից, ասել է «Բարսելոնայի» եւ Իսպանիայի հավաքականի նախկին խաղացող, Քաթարի «Ալ Սադի» կիսապաշտպան Չավին:
«Մեսին ֆուտբոլի պատմության մեջ ուժեղագույն խաղացողն է ինձ համար: Այս վնասվածքից հետո «Բարսելոնայի» մրցակիցները առավելություն կստանան Մեսիի բացակայությունից: Նա միակն է, որը միայնակ կարող է փոխել խաղի ընթացքը ամեն պահի»,- Չավիի խոսքը մեջբերում է Goal.com-ը:
Հիշեցնենք, որ Մեսին ձեռքի կոտրվածք է ստացել «Սեւիլիայի» դեմ խաղում եւ բաց կթողնի երեք շաբաթ: Չեմպիոնների լիգայի երրորդ տուրում «Բարսելոնան» կմրցի «Ինտերի» հետ, իսկ հոկտեմբերի 28-ին, Իսպանիայի առաջնության 10-րդ տուրում կընդունի «Ռեալին»:

14:51  ,  October 23, 2018
Barcelona legend Xavi believes that the Argentine forward Lionel Messi is stronger than the Portuguese Cristiano Ronaldo.
“Leo is the strongest player I played with, the only one who can make the difference by himself and at any time,” express.co reported quoting Xavi.
Asked if that even means over Ronaldo, he said: "Yes, no doubt. For me Messi is the strongest in the world. Indeed, the strongest in history.”
As reported earlier, Messi was injured during the clash against Sevilla, and was substituted on the 26th minute. Messi will miss three weeks because of the injury.