18:14  ,  9 ապրիլի, 2018
Լոնդոնի «Արսենալի» եւ Անգլիայի հավաքականի հարձակվող Դենի Ուելբեքը խոսել է ակումբակից, Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի մասին։
«Բոլորս Հենրիխին մաղթում ենք արագ ապաքինում։ Հույս ունենք, որ Մխիթարյանն ինչքան հնարավոր է շուտ կվերականգնվի, իսկ թե ով կխաղա՝ մարզիչն է որոշում։
Ակնհայտ է, որ «Սաութհեմփթոնին» խփած գոլերովս հայտարարեցի իմ մտադրությունների մասին։ Ցանկանում եմ օգտվել իմ հնարավորություններից։
Մրցակցությունը տալիս է լրացուցիչ մոտիվացիա եւ առաջադիմելու հնարավորություն։ Ես արդյունավետ եմ համագործակցում Օբամեյանգի եւ Լյակազեթի հետ»,– Ուելբեքի խոսքը մեջբերում է Standard–ը։
Հիշեցնենք, որ Անգլիայի առաջնության 32–րդ տուրում «Արսենալը» 3։2 հաշվով հաղթել է «Սաութհեմփթոնին», Ուելբեքը դարձել է դուբլի հեղինակ։ Մոսկվայի ԲԿՄԱ–ի դեմ Եվրոպայի լիգայի քառորդ եզրափակիչի առաջին խաղում վնասվածք ստացած Հենրիխ Մխիթարյանը հայտավորված չէր հանդիպմանը։

18:14  ,  April 9, 2018
Arsenal forward Danny Welbeck wished Henrikh Mkhitaryan a speedy recovery, announcing his intention to take hold in the starting lineup.
“We all wish him a speedy recovery. Hopefully he is available as soon as possible but it is the manager’s decision who he wants in the team,” the Standard reported quoting Welbeck.
“Obviously, with the goals yesterday I’ve staked my claim. It was decent to get a couple of goals and the assist. The miss, it isn’t like I wanted to miss. I just couldn’t stretch enough to get there,” said Arsenal forward.
As reported earlier, Arsenal defeated Southampton 3-2, while Danny Welbeck scored two goals. Armenian National team forward Henrikh Mkhitaryan missed the match because of the injury.