18:14  ,  9 ապրիլի, 2018
Լոնդոնի «Արսենալի» եւ Անգլիայի հավաքականի հարձակվող Դենի Ուելբեքը խոսել է ակումբակից, Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի մասին։
«Բոլորս Հենրիխին մաղթում ենք արագ ապաքինում։ Հույս ունենք, որ Մխիթարյանն ինչքան հնարավոր է շուտ կվերականգնվի, իսկ թե ով կխաղա՝ մարզիչն է որոշում։
Ակնհայտ է, որ «Սաութհեմփթոնին» խփած գոլերովս հայտարարեցի իմ մտադրությունների մասին։ Ցանկանում եմ օգտվել իմ հնարավորություններից։
Մրցակցությունը տալիս է լրացուցիչ մոտիվացիա եւ առաջադիմելու հնարավորություն։ Ես արդյունավետ եմ համագործակցում Օբամեյանգի եւ Լյակազեթի հետ»,– Ուելբեքի խոսքը մեջբերում է Standard–ը։
Հիշեցնենք, որ Անգլիայի առաջնության 32–րդ տուրում «Արսենալը» 3։2 հաշվով հաղթել է «Սաութհեմփթոնին», Ուելբեքը դարձել է դուբլի հեղինակ։ Մոսկվայի ԲԿՄԱ–ի դեմ Եվրոպայի լիգայի քառորդ եզրափակիչի առաջին խաղում վնասվածք ստացած Հենրիխ Մխիթարյանը հայտավորված չէր հանդիպմանը։

18:14  ,  9 апреля, 2018
Форвард «Арсенала» и сборной Англии Дэнни Уэлбек пожелал скорейшего выздоровления своему одноклубнику Генриху Мхитаряну, а также заявил о намерении закрепиться в стартовом составе.
«Мы все желаем Генриху скорейшего выздоровления. Надеемся, что он восстановится как можно скорее, но кто будет играть – решать тренеру.
Очевидно, что благодаря моим голам в ворота «Саутгемптона» я заявил о своих намерениях. Хочу воспользоваться своей возможностью.
Конкуренция придает дополнительную мотивацию и дает возможность прогрессировать. Я удачно взаимодействую с Обамеянгом и Ляказеттом»,- приводит слова Уэлбека Standard.
Напомним, что в 32-м туре чемпионата Англии «Арсенал» победил «Саутгемптон» со счетом 3:2, а Дэнни Уэлбек оформил дубль. В игре не принял участия Генрих Мхитарян, получивший травму в первом четвертьфинальном матче Лиги Европы против московского ЦСКА.