22:18  ,  22 հոկտեմբերի, 2017
Բասկետբոլի ազգային ասոցիացիայի (NBA) կանոնավոր առաջնության հերթական տուրում գործող չեմպիոն «Գոլդեն Սթեյտը» մրցակցի խաղահրապարակում 101:111 հաշվով պարտվել է «Մեմֆիսին»:
Հանդիպման ամենաարդյունավետ բասկետբոլիստ է ճանաչվել Ստիվեն Կարին, որը «Գոլդեն Սթեյտի» կազմում վաստակել է 37 միավոր:
«Գոլդեն Սթեյտը» երկրորդ պարտությունը կրեց NBA-ի մեկնարկային 3 խաղերում: 2009/10 մրցաշրջանից հետո սա թիմի վատագույն մեկնարկն էր:
Լեբրոն Ջեյմսի 22 միավորները չեն օգնել փոխչեմպիոն «Քլիվլենդին», որը տանը 93:114 հաշվով պարտվել է «Օռլանդոյին»:

22:18  ,  22 октября, 2017
В очередном туре регулярного чемпионата Национальной баскетбольной ассоциации (NBA) «Голден Стэйт» в гостях проиграл «Мемфису» со счетом 101:111.
Самым результативным баскетболистом встречи был признан Стефен Карри, набравший 37 очков в составе «Голден Стэйт».
«Голден Стэйт» потерпел второе поражение в стартовых трех играх NBA. Такой старт сезона является худшим для «Голден Стэйт» с сезона 2009/2010.
22 очка Леброна Джеймса не помогли вице-чемпиону «Кливленду», который дома проиграл «Орландо» со счетом 93:114.