13:38  ,  24 հուլիսի, 2012
Իսրայելի կառավարությունը պնդում է, որ Լոնդոնի Օլիմիական խաղերը սկսվեն լռության րոպեով: Իսրայելը ցանկանում է մեկ րոպե լռությամբ հարգել 40 տարի առաջ Մյունխենի Օլիմպիական խաղերում զոհված 11 իսրայելցիների հիշատակը:
Հուլիսի 23-ին Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Ժակ Ռոգեն օլիմպիական ավանում մեկ րոպե լռությամբ հարգել է Մյունխենի խաղերում զոհվածների հիշատակը:
«Ռոգեի կողմից անցկացված երեկվա լռության րոպեն լավ նախանշան է եւ մենք կշարունակենք պայքարել Օլիմպիական խաղերի բացման արարողությունը լռության րոպեով սկսելու համար»,- Իսրայելի Արտաքին գործերի նախարության տեղակալ Դանի Այալոնայի խոսքը փոխանցում է Р-Спорт-ը:
Հիշեցնենք, որ 1972թ. Մյունխենում կայացած Օլիմպիական խաղերի ժամանակ «Սեւ սեպտեմբեր» պաղեստինական խմբավորման գրոհայինները պատանդ էին վերցրել իսրայելցի մարզիկներին:

13:38  ,  July 24, 2012
Israel insists on observing a minute of silence in commemoration of 11 Israeli athletes who became victims of terrorist attack 40 years ago during the Munich Olympic Games.
President of International Olympic Committee Jacques Rogge observed a minute of silence in the Olympic Village on Monday.
However, Israeli Deputy Foreign Minister Danni Ayalon said they demand that a minute of silence should be observed at the Olympic stadium during the opening ceremony.
Back in 1972 Palestinian terrorists from the Black September Organization seized Israeli athletes as hostages.