Հարավային Կորեայում ընթացող թաեքվոնդոյի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի երեք ներկայացուցիչներից երկուսն ավարտել են պայքարը:
68 կգ քաշային կարգում Սերգեյ Վարդազարյանը 1/64-րդ եզրափակիչում հաղթել է կուբացի Ֆերմին Կուեսադույին (24:15), հաջորդ գոտեմարտում պարտվել է իրանցի Աբոլֆազլ Յագուբիին (4:27):
74 կգ քաշային կարգում Դավիթ Վարդումյանը 1/64-րդ եզրափակիչում առավելության է հասել Բութանի ներկայացուցիչ Նգվանգ Յունտենի նկատմամբ (26:4), իսկ հաջորդ մենամարտում պարտվել է խորվաթ Թոնի Կանաետին (5:27), հաղորդում է ՀԱՕԿ-ի մամուլի ծառայությունը (armnoc.am)
Հայաստանի հավաքականի վերջին ներկայացուցիչ Արման Երեմյանը (87 կգ) պայքարը կսկսի հունիսի 28-ին 1/32-րդ եզրափակիչից:

19:46  ,  June 26, 2017
In 68 kg weight category, Sergey Vardazaryan beat Cuban Fermin Quesada (24-15) in 1/64 finals but lost to Iranian Abolfazl Yaghoubi in the following bout (4-27).
In 74 kg weight category, Davit Vardumyan gained advantage over Bhutan representative Ngawang Younten (26-4) but lost to Croatian Toni Kanaet (5-27) in the following bout, the press-service of the National Olympic Committee Of Armenia reports.
On June 28, the last representative of the Armenian squad, European Champion 2008, silver medalist of last year’s championship Arman Yeremyan (87 kg) will enter into a bout. He will start competing starting from 1/32 finals.