17:07  ,  9 հուլիսի, 2012
Իտալական «Ինտերի» հարձակվող Ջամպաոլո Պացինին հայտարարել է, որ լքում է ակումբը, քանի որ տեղ չունի թիմի գլխավոր մարզիչ Անդրեա Ստրամաչիոնիի խաղային սխեմաներում, հաղորդում է La Gazetta Dello Sport-ը:
«Թիմում իմ վրա այլեւս հույս չեն դնում: Ես իհարկե կփորձեմ իրավիճակը փոխել, բայց ես նաեւ ցանկանում եմ ինքս իմ առջեւ ազնիվ լինել:
Սակայն մեկ այլ իտալական պարբերական` Football Italia-ն մեջբերում է ակումբի նախագահ Մասիմո Մորատի խոսքը, որտեղ նա հերքել է Պացինիի խոսքերը եւ հայտարարել, որ Ջամպաոլոն մնում է ակումբի վեց հարձակվողներից մեկը եւ նրա խոսքերը սովորական զգացմունքայնության պոռթկում են:
Հիշեցնենք, որ Պացինին  «Սամպդորիայից» «Ինտեր» է տեղափոխվել 2011թ. հունվարին: Նախորդ մրցաշրջանում նա «ներաձուրիների» կազմում անցկացրել է 33 հանդիպում եւ խփել 5 գնդակ:

17:07  ,  9 июля, 2012
По данным итальянского издания La Gazetta Dello Sport, форвард итальянского «Интера»,  Джампаоло Паццини заявил, что он покидает клуб, поскольку не вписывается в игровую схему тренера команды Андреа Страмаччиони.
«В команде на меня не рассчитывают. Я, конечно, попытаюсь изменить ситуацию, но я, так же, хочу оставаться честным перед собой».
Однако другое итальянское издание – Football Italia, приводит слова президента клуба Массимо Моратти, который опроверг слова Паццини и сделал заявление, что Джампаоло остается одним из шести нападающих клуба, и что слова форварда вызваны обычным эмоциональным всплекском.
Напомним, что Паццини перешел в «Интер» в январе прошлого 2011-го из «Сампдории». В предыдущем сезоне за «нерадзурри» провел 33 матча и забил 5 мячей.