14:17  ,  22 հունիսի, 2016
Ֆուտբոլի Խորվաթիայի հավաքականի դարպասապահ Դանիել Սուբաշիչը չի թաքցրել, որ Իսպանիայի հավաքականի ավագ Սերխիո Ռամոսի անհաջող իրացրած 11 մետրանոցից առաջ խորվաթների ավագ Դարիո Սռնան իրեն փոխանցել է Արքայական ակումբի եւ Խորվաթիայի հավաքականի կիսապաշտպան Լուկա Մոդրիչի հուշումը։
«Լուկան բղավեց Դարիոյին, որ Ռամոսը պատրաստվում է հարվածել աջ անկյունը։ Այդ մասին մեր ավագը հայտնեց ինձ։ Ամեն դեպքում, 11 մետրանոցը վիճակախաղ է, եւ մենք շահող տոմս քաշեցինք»,- Սուբաշիչի խոսքը մեջբերում է Marca-ն։
Հանդիպումից հետո Սերխիո Ռամոսը եւս ասել էր, որ Լուկա Մոդրիչն է հուշել դարպասապահին։ Հիշեցնենք, որ Ռամոսը 72-րդ րոպեին 11 մետրանոցից վրիպել էր 1:1 հաշվի ժամանակ, իսկ վերջնամասում խորվաթները կամային հաղթանակ էին տարել եւ 7 միավորով գրավել D խմբի առաջին տեղը: Եվրոպայի գործող չեմպիոն Իսպանիան 6 միավորով գրավեց երկրորդ տեղը եւ 1/8 եզրափակիչում կհանդիպի Իտալիային:

14:17  ,  22 июня, 2016
Голкипер сборной Хорватии Даниэль Субашич подтвердил, что перед тем, как отбить пенальти защитника сборной Испании Серхио Рамоса, он получил подсказку.
«Модрич сказал Срне, что Рамос пробьет в правый угол. Об этом наш капитан сказал мне. Пенальти – это лотерея, так что нам повезло»,- приводит слова Субашича Marca.
После матча Рамос заявил, что голкипер воспользовался подсказкой Луки Модрича. Напомним, что капитан сборной Испании не реализовал пенальти на 72-й минуте при счете 1:1, а в концовке хорватам удалось забить второй гол, одержать волевую победу и занять первое место в группе D с 7-ю очками.